• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nakatasan - специалист
Здравейте, отрязах компресора и открих, че нагнетателния клапан е повреден.Изображение Така изглежда клапана. От долната страна към пластините тази планка е "подбита", както и леглото на пластините, които правят нагнетателния клапан. Самите пластини изглеждат добре, но самите легла са повредени/набити и не позволяват пластините да си стоят на мястото, затова не може да нагнетява. Въпроса ми е, може ли по някакъв начин да се отремонтира този клапан? Във Варна питах на едно място, където продават компоненти за компресори, но такъв клапан, по-точно резервни части за фризерни/хладилни компресори не предлагат.
В разглобено състояние
Изображение
И от другата страна
Изображение
hidrazin - майстор
Ха, "обърнал" си му клапаните. Какво очакваш? Ако намериш същия компресор примерно с изгорял
мотор и да ги смениш (клапаните заедно с леглата). Иначе - вторични суровини.
:partyman:
nakatasan - специалист
hidrazin написа:
Ха, "обърнал" си му клапаните. Какво очакваш? Ако намериш същия компресор примерно с изгорял
мотор и да ги смениш (клапаните заедно с леглата). Иначе - вторични суровини.
:partyman:
Здравей, как прецени, че са обърнати? По местата на търкане така си бяха, а първоначално като го отворих, малката пластина беше най-отдолу, а дългата по средата, а най-отгоре, което притиска и му са изтъркани "лапите" е онова с форма на изкривен гаечен ключ. Ама имена им измислих :mrgreen:
Ще търся такъв изгорял, но вероятността да намеря клони към 0.
Благодаря за съветите
hidrazin - майстор
Обърнати съм написал в кавички - нещо като жаргон. Не че ти си обърнал клапаните. Вероятно е прегряван.
Доста компресори си заминават по тази причина при здрав двигател, лагери и бутала.
:partyman:
kuger - майстор
За nakatasan, имам изгорял Danfoss компресор от фризер, мога да снимам и да покажа. Пусковото му реле е с термосъпротивление вместо контакт за пусковата. Има и кондензатор, но само филтриращ.
Компресора не ми е нужен, подарявам го, но ще е сума по куриер. Пусковото реле не ми е за даване, пазя го за резерв.
nakatasan - специалист
kuger написа:
За nakatasan, имам изгорял Danfoss компресор от фризер, мога да снимам и да покажа. Пусковото му реле е с термосъпротивление вместо контакт за пусковата. Има и кондензатор, но само филтриращ.
Компресора не ми е нужен, подарявам го, но ще е сума по куриер. Пусковото реле не ми е за даване, пазя го за резерв.
Има ли начин да качиш някоя снимка?

При мен нещата са в застой. Иска ми се да го пробвам както е сега дали прави някакво налягане, ако прави да му купя пусково реле. Но не зная как да го подкарам за пробата без него.
kuger - майстор
nakatasan написа:
kuger написа:
За nakatasan, имам изгорял Danfoss компресор от фризер, мога да снимам и да покажа. Пусковото му реле е с термосъпротивление вместо контакт за пусковата. Има и кондензатор, но само филтриращ.
Компресора не ми е нужен, подарявам го, но ще е сума по куриер. Пусковото реле не ми е за даване, пазя го за резерв.
Има ли начин да качиш някоя снимка?

При мен нещата са в застой. Иска ми се да го пробвам както е сега дали прави някакво налягане, ако прави да му купя пусково реле. Но не зная как да го подкарам за пробата без него.
Снимка нямам направена, имаш ЛС. Тръгвам на път, като се върна може и снимка.
kuger - майстор
Прикачен файл:
20120803_105706 (816 x 612).jpg
20120803_105706 (816 x 612).jpg (89.77 KиБ) Видяна 5719 пъти
Обещаните снимки

Прикачен файл

20120803_105636 (816 x 612).jpg
bgdido - напреднал
Намерих си компресор от хладилник на него пише:ZEM,искам да го използвам за аерограф но като го включих за проба започва да работи но след около 5 секунди изключва,после пак включва но от никоя от трите тръбички не излиза въздух.Защо какво да направя?Благдаря!!!
didoni_ - специалист
Трябва да има едно пусково реле към него,което да стартира пусковата намотка докато тръгне и след това я изключва и включва работната,би трябвало да има на компресора 3 извода,там се свързва.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14

Тема "компресор за въздух от хладилник,как???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: