• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
shotik - майстор
За да го ползваш за аерограф,трябва да направиш ресивер,в който да се събира конденза от въздуха при нагнетяването му,иначе ще имаш капки в аерографа и ще похабиш това ,което си нарисувал или начертал.
Аз имам подобен компресор ,но си помпам гуми на колата или колелетата и там не е толкова отговорно.
bgdido - напреднал
:?: И ПОСЛЕДНО ПРЕДИ ДА ГО ПРАТЯ КЪМ КОША КАКВО ДА ПРОБВАМ ДАЛИ ЩЕ ЗАРАБОТИ? :?: :? :?
bgdido - напреднал
Има ли някакъв вариянт да го пусна дирекно? :?:
MamaMy - майстор
Има. Пускаш 220 само на работната намотка през ключ. На пусковата пускаш 220 през бутон. Включваш ключа, но той не тръгва. Натискаш бутона и задържаш 2-3 секунди и пускаш. Той си завърта и толкова. После гасиш само от ключа. Нещо като кола. Даваш контакт и палиш със стартера. После само гасиш контакта. :)
bgdido - напреднал
Благодаря!Но коя е работната коя е пусковата намотка?Ако мойеш да ми посочиш от снимката която съм пуснал!
MamaMy - майстор
Еми измъкни релето от компресора. То е направено като куплунг. Погледни контактите му и ще се ориентираш коя включва и коя изключва. НА снимката не се виждат изводите. Само един най отгоре. И за тези въпроси можеше да ползваш търсачката на форума. Всеки новодошъл първо се изтропва без да си направи труда да потърси. Не може всичко на готово. Ако не разбираш достатъчно, не се захващай с нещо преди да се образоваш достатъчно.

viewtopic.php?f=11&t=20894&hilit=%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%BE%D1%80+%D0%BE%D1%82+%D1%85%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D0%BA
monster18 - специалист
Добър ден колеги, днес се сдобих с един компресор от хладилник, имам въпрос за него така сложих му ключ свързах го и заработи, като поработи малко и изключи сам. След това го пуснах пак и заработи без да изключва, от какво може да е това? и да попитам понеже съм чувал налива ли се масло от някъде. и в коя тръбичка да свържа маркуча с манометъра за помпане ?

http://prikachi.com/images.php?images/46/6285046v.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/48/6285048P.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/50/6285050w.jpg
shotik - майстор
Ако не спира да работи при изключване на ключа ,то е от това ,че този ключ не е подходящ за пускане и са се залепили контактните му пъпки,намери друг ключ поне за 6 ампера или реле.

Масло си има вътре,с него ще можеш да помпаш гуми или да пълниш бутилка и ползваш аерограф за рисуване,няма дебит,но има налягане до към 12-16 атмосфери.
monster18 - специалист
Не не колега спира си от ключа, исках да кажа преди да сложа ключа си спираше сам и после пак тръгваше а сега спира когато го спра от ключа. Значи масло няма да наливам то си има вътре ;) значи въздуха излиза от горната тръбичка а другите 2 какво да ги правя, да ги оставя така или ?

И да забравих да спомена че ще го ползвам главно за помпане на гуми на един мотор и колелета
hidrazin - майстор
Едната тръбичка е за изхода на въздуха - това е ясно. Другата е входа. Ако го запушиш от къде ще взима въздух бре? Третата е за пълнене с фреон и за да налееш масло ако няма в компресора. Нея може да я запушиш. Входящата ще намериш като затиснеш с пръст и видиш от коя смуче. Препоръчвам на входящата да сложиш един филтър. Ако искаш да е както трябва на изхода си трябва един маслоутайник.
:partyman:
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "компресор за въздух от хладилник,как???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: