Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
goran67 - специалист
Моля за съвет.
Имам настолна лум. лампа 11 W (Осрам). Проблемът е, че пали трудно. И с времето започна и да не пали. Забелязах, че ако прокарам ръката си по тръбичките на лампата, се получава луминесценция под пръстите ми и тогава се опитва да запали. Даже веднъж успя :) .

Купих друга пуричка (същата марка). Пак се мъчи при паленето, но ако и дръпна една милувка с ръка :) , запалва веднага.

Къде може да е проблема? Може би в електрониката? Но къде по- точно?

Поздрави!
ditronix - специалист
Проблемът ти е студеното време и електрониката. Като се постопли,пак ще си пали от раз до следващата зима. Това е един от недостатъците на енергоспестяващите лампи,за съжаление.
goran67 - специалист
Добре, но в стаята не е студено. А и има още една подобна настолна лампа (9 вата, с по- къса тръбичка), която пали без никакви проблеми.

Вероятно в схемата на тази има проблем, или в някой елемент.

Благодаря ти!
Niki72 - специалист
Наскоро четох, че са доста вредни тези лум.лампи и то особено когато се ползват за настолни, т.е. отблизо. Отделят канцерогенни вещества като работят,ако пък се счупят още по-зле. По-добре ги модифицирай в светодиодни.
fikata - майстор
Много народ измря от тези луминисцентни лампи. Вярно е. :prayer:
alsted - майстор
Аз не съм чул някой да е умрял от старите живачни термометри, но ги спряха. Не съм чул някое прасе или кокошка да се е оплакали от начина си на живот ама вкара норми ... та и как да се колят. В същото време маса народ мре по пътищата ма не вземат да спрат тия коли :x

Извинявам се офтопика, но не се сдържах.
evil - специалист
:) alsted По абсурдно нещо не съм чувал .Ти като не използваш кола и не може да оцениш предимствата който дава и дай да ги забранят.Много хора са умрели и от тока ,от самолетите,от кораби,от пожари на къщи :) то по твоята логика дай да забраним всичко и да се върнем по пещерите :lol:
alsted - майстор
Карам си кола. Това беше опит за провокация. Личното ми мнение е, че поне в условията на демокрация всеки трябва да може сам да избира с какво, кога и как да рискува.
Някой ги е страх от атомна електроцентрала макар, че реално загиналите (и пострадали) в процентно съотношение също е несравнимо малко с тези от автомобилни, авио- и всакакви други катастрофи. Само, че някои неща ни ги налагат, за други пък нещем да вземем отношение ...
miroton - майстор
Я направи една снимка.

Тема "настолна лампа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: