• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Antonini - специалист
Тани написа:
Мисля , че има и пресостати за вакум!
Има пресостати за вакум, всъщност те са винаги комбинирани. На мембранката им има микроклученце, и ако пред мембраната е маркучето за налягане, то зад мембранката е маркучето за вакума.
Последна промяна от Antonini на вт апр 17, 2007 2:45 am, променено общо 1 път.
Тани - модератор
Antonini написа:
Тани написа:
Мисля , че има и пресостати за вакум!
Има пресостати за вакум, всъщност те са винаги комбинирани. На мембранката им има микро клученце, и ако пред мембраната е мъркучето за налягане, то зак мембранката е мъркучето за вакума.
А имаш ли представа къде се продават и колко струват?
Antonini - специалист
Тани написа:
Antonini написа:
Тани написа:
Мисля , че има и пресостати за вакум!
Има пресостати за вакум, всъщност те са винаги комбинирани. На мембранката им има микро ключенце, и ако пред мембраната е маркучето за налягане, то зад мембранката е маркучето за вакума.
А имаш ли представа къде се продават и колко струват?
Ами аз съм ги виждал във хотел "Хилтън" там се използват при климатичните камери на въздуховодите, и предназначението им е да известяват когато даден въздушен филтър се е задръстил и е за смяна. Фирма "ТЕРМОКОНТРОЛ" ги поддържа. И предполагам, че имат магазин, или поне начин да доставят такива пресостати за резерва. Имат и реграж за чувствителността на мембранката обозначен със степени.
dellete - помощник
значи на работа използваме следният метод:
управляваме ги с аналогов датчик за налягане и цифрово блокче за управление
но тоз метод е мноооо скъп
всичко е окей без пружини без глупости
защо не помислиш за използване на простото устройство хидрофор? нямам представа обаче колко струва
bonjyr89 - специалист
sauron написа:
защо не помислиш за използване на простото устройство хидрофор? нямам представа обаче колко струва
За какъв хидрофор става дума не говорим за вода а за вакуум никой не е казал,че трябва да се вади вода с него !!!
първо трябва да се изясни за поддържане на вакуум ли ще се използва схемата или за налягане от 4 до 5.5 бара.защото няма вакуум 5.5бар :shock:
второ:"не говорим за вода а за вакуум "- как може водата и вакуума да се изключват взаимно?
трето: защо мислиш че устройствата от типа "хидрофор" се използват само за флуида вода?
четвърто: схемата за управление "stand by" помпата е много проста и може да се изпълни с времереле и един пресостат, като като настройката на времето зависи от динамиката на системата.
  • 1
  • 2

Тема "Ето още една главоблъсканица от мен :) (само за специалисти)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: