Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
preslav - майстор
пет окт 19, 2018 5:32 pmmirodulev написа:
Щеше да ми помогне, защото тази ми скъса нервичките.
Дадени са доста насоки в темата, следвай съветите и дано ти споделиш какво си открил!
Не видях единствено, някой да се усъмни в онова нещо, с което избираш температурата на пране - много често с години се пере на една и съща температура, развърти я тая врътка и пак пробвай. Нямам такава пералня и не съм се занимавал с нея, но бих пробвал с пробна лампа, а не фазомер, какво отива на нагревателя, ако с развъртане на щепсела, до двата му края отива фаза, проблемът е в самия нагревател, ако проблемът е в окабеляване, в единия случай ще имаш фаза на някой от краищата на нагревателя, а след развъртане на щепсела няма да имаш нищо на другия край. Фазомерът лъже, ако релето управляващо нагревателя е сдало багажа, фазомерът може да покаже фаза, но токът през контактите да не е достатъчен за да работи нагревателя - ако пробната лампа "мъжди", присветва или изобщо не свети ще се наложи да смениш релето, но преди това можеш да провериш дали е от него с шунтиране на входовете и изходите, но само колкото да се види, че нагревателят заработва.
Не бързай, нека и други се произнесат по това, което съм написал, може и да греша, все пак пералнята не е пред очите ми.

Тема "sang ws1200s нагревателя не топли водата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: