• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Това с диода не ми е ясно дали пречи на LED крушките но има крушки с по 48 диода които са по 3W и си мисля че стига за асансьор.
Junak - майстор
Стига гадайте и не пишете глупости.
Има си наредби и норми - "осветеност на пода на кабината и кабинната бутониера по-малка от 50 lx"
kopaiko - специалист
Благодаря ви за активноста но не ми стана ясно за енергоспестяваща крушка може и ли не .Мисля да рисковам една и ще стане ясно.
ditronix - специалист
Нищо не рискуваш. Слагай да пробваш и ще я оставиш там да ви свети. Само че вземи мерки да не я краднат комшиите :-D
nanobanano - специалист
Последно време на такива трошки(асансьори) се возя,че ако няма крушка и ще мисля че падам със самолет.Вие тука наредби за осветеност на асансьорите цитирате :)
ivanov6600 - специалист
Днес купих една диодна крушка 5W за 19,99 с две години гаранция. Монтирах я но светна страшно слабо.
Разгледах и видях, че има сложен диод и го махнах.
Светна страхотно и сега почваме да пестим.
Досега сметрите от ЧЕЗ идвахаоколо 30лв. с 60W което значи, че ще пестим по 55W на час.
Остава да разбера крайната цена на един Киловат и ще си сметна разликата
ditronix - специалист
И де ти отиде гаранцията от 2 години? Заедно с диода-в коша! Вземи сложи на мястото на диода поне един резистор 1К или нещо такова да ограничиш малко тока щото след няколко дни може да търсиш алтернативен начин за осветление. Другото,за което се сещам е да потърсиш Шотки диод и да го сложиш на мястото на оня,дето си го кастрирал,ама такъв за 300-400V трудно се намира.
ivanov6600 - специалист
Защо да ми замине гаранцията. А и каква ще е разликата, дали е в нас или в асансьора. Хората като са правили тая крушка трябва да са си сметнали нещата. Ако ли пък не ще я демонтирам и подменят докато не ги оправят.
Johny - майстор
Maлко грозно, но сигурно и евтино: автомобилна лампа на 24V с две запоени жици и към лустърклема. Свети с години нонстоп. Ако трябва да снимамам?
ivanov6600 - специалист
Въпроса е и да е и икономично.
По елементарни сметки, сметката за месеца ми е 28,57лв. и 143 единици на електромер и като разделим 0,1997лв.
Ако всеки час вместо 60W изразходваме 5W значи пестим по 55W на час.
24 часа по 31дена = 744 часа по 55W = 40920W или 40,9kW x 0.1997= 8.167лв. икономия за месец
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Енергоспестяваща крушка в асансьор!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: