Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
a.3 - напреднал
Купих Парадокси 476 и днес ги монтирах по схемата и всичко тръгна :supz:
Малко се измъчих с + и - в работещият датчик, тъй като станаха по три жички в една дупка, ама го направих накрая.

Огромни благодарности на zmiori за съдействието:

И накрая това е финалната и работеща схема може да е полезна след време на някой колега:
Прикачен файл:
Document_2013-04-06_17-18-26 (7).jpg
Document_2013-04-06_17-18-26 (7).jpg (61.98 KиБ) Видяна 2332 пъти
Поздрави!
a.3 - напреднал
Здравейте,
6 години по-късно се появи проблем с моите датчици. В момента един от четирите датчици явно се включва сам без видима причина и зоната започва да мига на клавиатурата все едно е засечено движение. Лошото е че това става на произволен принцип, т.е понякога всичко си работи без проблем, а понякога зоната се задейства както в режим под охрана, така и в режим без охрана.

Някакви идеи/съвети как да търся проблема?
Nimi - специалист
Мда.. това е неприятното при връзването на хоро. Започваш да ги байпасираш един по един докато намериш проблемния.
a.3 - напреднал
нед мар 17, 2019 10:53 amNimi написа:
Мда.. това е неприятното при връзването на хоро. Започваш да ги байпасираш един по един докато намериш проблемния.
Благодаря ти, а как точно да ги байпасна, кое трябва да прекъсна ?
mironcho - специалист
Байпасиране, разбирай да свържеш две точки, а не прекъснеш някъде.
на 476-те - най-левите две клеми - NC и C
на ЕЛ120 - най-десните клеми - RLY и NC
a.3 - напреднал
нед мар 17, 2019 1:07 pmmironcho написа:
Байпасиране, разбирай да свържеш две точки, а не прекъснеш някъде.
на 476-те - най-левите две клеми - NC и C
на ЕЛ120 - най-десните клеми - RLY и NC
Почвам да "зацепвам", но ще ми трябва още малко инфо. Това означава ли, че трябва да ги дам на късо двете клеми? Т.е отварям ЕЛ120 и правя мостче между RLY и NC? После отварям 476-ците и правя мостче между NC и С ?
Nimi - специалист
нед мар 17, 2019 3:34 pma.3 написа:
нед мар 17, 2019 1:07 pmmironcho написа:
Байпасиране, разбирай да свържеш две точки, а не прекъснеш някъде.
на 476-те - най-левите две клеми - NC и C
на ЕЛ120 - най-десните клеми - RLY и NC
Почвам да "зацепвам", но ще ми трябва още малко инфо. Това означава ли, че трябва да ги дам на късо двете клеми? Т.е отварям ЕЛ120 и правя мостче между RLY и NC? После отварям 476-ците и правя мостче между NC и С ?
ДА. Окъсяваш първия датчик и наблюдаваш какво ще се случи. Ако продължат проблемите го възстановяваш и минаваш към втория и т.н. докато намериш проблемния датчик. Имай в предвид, че проблеми можеш да имаш и в повече от един датчик. Ще установиш опитно.

Тема "Монтиране на допълнителни датчици СОТ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: