• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bardarev - специалист
Здравейте, имам проблем с фотоклетка за осветление, която е монтирана в банята, което интересно решение на проектантите, но както и да е. Клетката включва една крушка, вентилатор и две лунички над мивката. Проблема е че се включва винаги когато има леко смущение в напрежението, например като включва и изключва хладилника. За сравнение имам същатата фотоклетка и в коридора, но с нея няма проблем. Каква може да е причината?!
hidrazin - майстор
Смени двете клетки за проба - тази от коридора отива в банята и обратно за да разбереш дали е от клетката.
:partyman:
bardarev - специалист
hidrazin написа:
Смени двете клетки за проба - тази от коридора отива в банята и обратно за да разбереш дали е от клетката.
:partyman:
:sad: Това вече го направих, но явно не е от самата клетка. Прави ми впечатление, че когато хладилника изключва, приемника на тв-то също се смущава.
kozl - майстор
Телефизията ефирно ли приемаш? Ако да смущения от ел.двигатели може да очакваш. А много зависи и от телевизора и кабела за сигнала. Но да приемем, че датчика не се смущава от електромагнитни вълни, значи смущението се разпрострянява по ел.инсталация (кабелите).
Но явно щом "леките смущения" са само от хладилника той е заподозрян смутител. Най-вероятно датчика монтиран в коридора се спасява от атаката на хладилника, защото е на друга фаза. Това ми дойде наум, но може и друго да е.
Ако вместо хладилника включиш и изключиш ел.печка - светка ли лампата в банята?
miroton - майстор
Колко апартамента имат 3 фазно захранване?
kozl - майстор
Колкото Мировци се събират в един тон :lol:
bardarev написа:
Здравейте, предстои ми закупуване на котел за отопление на къща с РЗП от около 250кв.м и 250л. бойлер. Къщата е санирана с 6см. стиропор и ПВЦ дограма. Изчислиха ми около 50-55KW мощност, като инсталацията е с метални колектори, маркучи и алуминиеви радиатори с термоглави. Спрял съм се на котел Burnit на твърдо гориво с опция за пелети. Първата ми дилема е към кой модел да се насоча, към обикновения или на този с вентилатор и ел. управление. И втората дилема е с каква мощност да е котела, понеже постоянно ще се отопляват около 90кв.м плюс бойлера, а останалите 110кв.м три четири пъти в зимния сезон за по 2-3 дена, като за гости. Става въпрос за района на Банско-Добринище, ако това има значение.
М-у другото имаме 2 апартамента. Единия с 1 фаза, другия с 3 фази и ако питаш мен, отговорът е 50% :wink:
zmiori - специалист
На втория апартамент с 3 бр. едно-фазни електромери си или с един брой трифазен?
За първи път чувам в един апартамент 3 фази.
bardarev - специалист
Всичко е на една фаза. Телевизията я приемам с приемник на близу. Прави ми впечатление, че клетката се смущава и от помпата на парното, и то когато изключва.
zmiori - специалист
На прима виста, да нямаш някоя хлабава връзка. Пробвай с някой кондензатор 2-3 или колкото намериш микро фарада на 400в.
Интересното е че се получава само с ел. мотори. Тия уреди които "смущават" фото-клетката на същия предпазител ли са с нея?
bardarev - специалист
На различни предпазители са. Кондензатора къде трябва да го сложа?
  • 1
  • 2

Тема "Интересен проблем с фотоклетка за осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: