Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mdi
Здравейте,
Имам кухненски плот за вграждане Електролукс. Днес ми направи впечатление, че една област от котлона не свети при включване на пълна мощност. Не мога да си спомня преди как беше. Интересува ме това нормално ли е или е дефектирал?
Изображение
hidrazin - майстор
На останалите котлони как е? По принцип е нормално да има такава зона само дето твоята ми се струва доста голяма отгоре. :?
:partyman:
mdi
Другият е малък и има само една зона, затова не мога да направя сравнение.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Абе, доста несиметрично ми се види. Ако е прекъснал един нагревател (ако има повече де), няма да свети цяла окръжност (даже двойна окръжност). Това чудо има ли степени или е с терморегулатор?
Обаче ако са се допрели(окъсили) на много малка част горе-долу така ще изглежда.
На тъмно ли я прави тая снимка?
mdi
Снимката е правена на тъмно. Котлона има две зони - малка окръжност (за малка мощност) и голяма окръжност (за голяма мощност), като голямата окръжност се включва допълнително чрез отделен бутон. Има и регулатор със степени от 1 до 9. Снимката е правена при включена и втора зона и регулатора на мах. Картината е същата независимо на каква стойност е регулатора ( просто се променя времето на греене на котлона ).
hidrazin - майстор
Явно не е само при теб. И други има такива. Какво толкова те притеснява? Керамиката има добра топлопроводимост и едва ли ще усетиш разлика в нагряването на тази област.
http://www.tehnomix.bg/teka-trs-635
:partyman:
mdi
Тъй като все още е в гаранция и мога да го дам на ремонт. А и не е от евтините :sad: .
hidrazin - майстор
Едва ли ще ти го приемат като гаранционен. Ще излязат с някое обяснение от типа че това не пречи на работата на плота или е конструктивна особеност. Ако имаш възможност да видиш друг такъв плот в действие...
:partyman:
Много ясно се вижда началото на нагревателят и завоите, които прави за да премине на следващ ред. В случая тъмната зона не е заради не работещ нагревател. Там просто няма нагревател. Изглежда гадно но така са го направили.

Тема "Кухненски плот за вграждане Електролукс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: