• 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 94
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
Може би да е заради светодиодите :?
mecsicaneca - напреднал
:) :weedman:
Последна промяна от mecsicaneca на нед юни 14, 2020 6:26 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
съб юни 13, 2020 8:50 ammecsicaneca написа:
Ако има някой с други предложения ще съм благодарен.
Друг сравнително високоволтов е ТОЗИ.
За други предложения - трудна работа защото си търсиш скапан мултиметър.
Никой занимаващ се сериозно с електроника не би желал мултиметъра му да има на сондите над 4-5 волта в режим на диод.
По тази причина свестните производители вземат мерки да се ограничи напрежението и тока в режим на диод.
Високоволтовите полупроводникови елементи са частен случай.
Измерването им е елементарно с какъв да е мултиметър + резистор и външен източник на напрежение (батерйка).
Също както се измерват например диоди за микровълнова фурна...
:partyman:
mecsicaneca - напреднал
:weedman:
Последна промяна от mecsicaneca на нед юни 14, 2020 6:27 pm, променено общо 1 път.
Christo - майстор
Явно Fluke са фирмата която произвежда най-скапаните мултиметри
Вие наистина ли не сте чували до сега за Fluke, или се шегувате?
https://ru.wikipedia.org/wiki/Fluke_Corporation
Последна промяна от Christo на съб юни 13, 2020 8:18 pm, променено общо 1 път.
tzetz009 - специалист
съб юни 13, 2020 3:52 pmmecsicaneca написа:
..........Дайте схема на батерийката и резистор, и да се измери напрежението с точност 1mV.....
:? И за какво ти е такава умопомрачителна точност ??? Плюс/минус пет миливолта те "събарят" , така ли ? Всъщност знаеш ли колко много е крива волт-амперната характеристика на диодите и как тази същата се влияе прекалено много от околната температура ? Има електронни схеми , в които функцията на терморезистор се изпълнява от най-обикновен силициев диод . И не само там .

:partyman: :partyman: :partyman:
Lutchezar - майстор
Ако е толкова сериозно питането, има си Технически Университет, катедри Измервателна Техника и Силова Електроника. Звънкаш, питаш и ти препоръчват.
Аз засега съм доволен и от китайския всичкомер, е не сваля волт-амперна характеристика, но ми върши работа, но това е защото си играя с неотговорни неща.
hidrazin - майстор
съб юни 13, 2020 3:52 pmmecsicaneca написа:
Имате ли Fluke 87V за да измерите и със сигурност да кажете колко е напрежението може и снимка?
За ваше съжаление нямам под ръка Fluke 87V.
Намират ми се Fluke 319, Fluke 345, Fluke 355, Fluke 1623-2 плюс FLUKE 568 или подобен. Отдавна не съм го вадил от куфара.
И пак за ваше съжаление никой от тях няма режим за измерване на диоди.
Когато ми се наложи да измервам преход използвам един Mastech MY-68
Проверих как е при него. В режим верига на сондите е 1,2V а в режим на диоди 3,3V
Ако работата е толкова на зор ще направя и снимка.
Също така при интерес утре мога да измеря и на някакъв скапан Axiomet от общ характер дето се търкаля в едно чекмедже...
съб юни 13, 2020 3:52 pmmecsicaneca написа:
Дайте схема на батерийката и резистор, и да се измери напрежението с точност 1mV.
Няма проблем.
За целта ми е нужно да знам типа на високоволтовите полупроводникови елементи.
:partyman:
mecsicaneca - напреднал
:weedman:
Последна промяна от mecsicaneca на нед юни 14, 2020 6:27 pm, променено общо 1 път.
aquilax - помощник
@mecsicaneca
Не се ядосвай де, имам на работа Fluke 87 V, но най рано в понеделник мога да пиша колко волта пад може да измерва.Вкъщи имам един Fluke 85 III, но едва ли може толкова, колкото ти е необходимо.Между другото, бързината на измерване е много относително понятие.Колеги от друг отдел имат Metrahit само че, незнам кой модел е.И него ще измеря.Вкъщи се търкаля един Benning, но той според мен е трагедия.Дори и да мери по висок пад е много бавен.И надявам се, това което прочетох, като изискване е да измерва с "резолюция" 1mV, а не с "точност" 1mV.Ако е второто задачата е много сложна.
  • 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 94

Тема "Купуване на Мултицет-какъв?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: