• 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 94
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
съб юни 13, 2020 8:50 ammecsicaneca написа:
Благодаря за отговорите. Ще се използва за измерване на високоволтови полупроводникови елементи!
Този на 121GW ми изглежда надценен при положение че погледнах 4-5 клипчета, видях че е малко бавничък :) за цената която му искат в сравнение с други на който им правят доста реклама тези от ЕЕВблог визирам "Brymen".
Май везните накланят към Fluke 179, оказа се че при обхват диод теста се прави с 7 - 7.4V независиммо от това което пише в техническите му характеристики :shock: .
За момента измерванията се правят с Metrix MW9090 но е неудобно заради бутона тест, 6V 1mA е достатъчният минимум за измерването.
Ако има някой с други предложения ще съм благодарен.
121GW има фърмуер версия 2, която е чувствително по-бърза от първата, ако клиповете, които си гледал са с нея..


tzetz009 - специалист
нед юни 14, 2020 1:07 ammecsicaneca написа:
.....Много мразя да ми изваждат думите от контекста с цитат !
Диоди,амплитудночестотни характеристики колко били нелинейни , кой е Джон Флюк, технически университет и тем подобни глупости.
Въпроса беше елементарен.....
:? Аз пък много мразя да цитирам цяло мнение и го редактирам докато остане частта , върху която искам да си акцентирам отговора ! Написал съм за простата волт-амперна характеристика , а не нещо друго !
Прикачен файл:
unnamed.jpg
unnamed.jpg (35.14 KиБ) Видяна 2276 пъти
Ей за това елементарното говоря . Сега е лято , но на зима не трябва да пипаш диодите с ръце и да издишваш топъл въздух към тях , защото ще ти "играе" супер точната измерена стойност .

:partyman: :partyman: :partyman:
hidrazin - майстор
нед юни 14, 2020 1:07 ammecsicaneca написа:
Какво направихте ?????...
Въпроса беше елементарен.
(Мултицет който да е бърз и в обхват на диод да е с по-високо напрежение минимум 6V)
... И трите мултиметъра от снимките не ми вършат работа за задачата !
Какво да сме направили? Опитахме се да ти обясним че мултицет с високо напрежение (над 6 волта) в режим на диод НЯМА !!!
Такъв въобще не би трябвало да съществува поради елементарни причини. Ти кое не разбра?
На всичкото отгоре първо пишеш:
За момента измерванията се правят с Metrix MW9090
а той няма режим диод. После същия си го снимал в мрака (снимка 3) и пишеш че не става. Ся на кое да вярваме?
Както обещах прегледах какво се търкаля тук-там и го премерих:
AXIOMET AX-588 - 2,7V
Mastech MS2108A - 2,9V
DT 830B - 3,1V

Прикачен файл:
11.jpg
Прикачен файл:
12.jpg
Прикачен файл:
14.jpg

Ако въобще намериш такъв с високо напрежение то той ще има отделен обхват за измерване на светодиоди а не на диоди!!!
За това си има елементарна и тривиална причина. Причината се вижда на следващата картинка...

Прикачен файл:
15.jpg

:partyman:
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Два смотани уреда последователно в р-м диод няма ли да свършат работа?
mecsicaneca - напреднал
Приемете че не съм писал в тази тема !!!
Последна промяна от mecsicaneca на нед юни 14, 2020 6:25 pm, променено общо 2 пъти.
tzetz009 - специалист
нед юни 14, 2020 3:18 pmmecsicaneca написа:
........За колегата с волтамперните характеристики и проблемите с точността ще му постна две снимки в който два евтини уреда са с 1mV резолюция (не говорим за точност)
,а за по скъпите ще е хубаво да види снимката която е доста показателна т.е 100микро V, а и всички електронни елементи ще се измерват в една атмосферна среда т.е. кухненският плот :lol:
Прав си за температурата и го имам впредвид ако се наложи ! :prayer: ......
Дотук добре ! Показа ни мултицетите си и ни обясни какъв нов ще си купиш - направи си "душевна ч...я" !

:? Но тоя твой въпрос за "схема с резистор" е крайно объркващ . Едва ли не си чувал за схема на токов генератор . Проста е и с нея ще си осигуриш постоянен ток от един милиампер през който и да е диод . Може да е изпълнена с интегрална схема LM317 и само един резистор . Може и да е с два n-p-n транзистора и два резистора . Захранването - по твой избор . После с всеки един от твоите мултицети ще измериш пада на напрежение върху диода . Това сложно ли ти се струва ?

:) Или аз нещо бъркам в моите размишления или ти наистина много искаш да имаш нова "играчка" !!!

:partyman: :partyman: :partyman:
tzetz009 - специалист
нед юни 14, 2020 3:18 pmmecsicaneca написа:
Приемете че не съм писал в тази тема !!!
:? Е , мно'о хубаво !

:partyman: :partyman: :partyman:
hidrazin - майстор
нед юни 14, 2020 11:04 pmtzetz009 написа:
:? Е , мно'о хубаво !
Остави. Някои са много велики...
И с това Fluke 179 ще гризне дръвцето.
Diode test. Displays OL above 2.4 V.
Демек уреда в режим на диод няма да му покаже нищо повече от 2,4V а той тръгнал миливолт да гони...
:partyman:
aquilax - помощник
Мога да потвърдя казаното по горе, но за Fluke 87V.При отворена верига на сондите в режим диод измерих 7.2 волта.При измерване не можах да видя повече от 3.065V пад,след това става OL(Използвах резисторна декада).
Christo - майстор
Аз още като се изцепи, че Fluke правели най-скапаните мултицети разбрах, че не е читава цялата тази работа. После се нацупи, че съм му дал линк да види за каква фирма говори. Все едно да кажа, че Мерцедес правят най-скапаните коли. Той така и не каза какъв е точно типът на диода. Какво се цели с този мултицет? Проверка за годност, снемане на волт-амперна характеристика, избиране на определен екземпляр по някакъв параметър, или нещо друго. Иска да мери бързо и същевременно точно. Защо бърза? Защото има да премери хиляда диода? Аз съм сигурен, че два диода от една партида имат толеранси много по-големи от няколко миливолта. Освен ако не са някакви супер профи, подбрани и съответно супер скъпи. Да е жив и здрав!
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 94

Тема "Купуване на Мултицет-какъв?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: