• 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 94
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
FM STEREO - специалист
Като се казва 1,5V това не значи че трябва да е точно толкова,1,6 до 1,8 е нормално,уреда му няма нищо,всички електронни по евтини уреди показват така :partyman:
fore - майстор
Колега, а по скъпите какво показват ? Понеже аз има и скъп и евтин. Евтиният показва малко повече действително. Но ако той дава 1,65 В, то скъпият дава 1,62 примерно.

Аз клетка 1,5 над 1,67........ нагоре не съм виждал, ама знае ли човек. :?
Avas_co - майстор
Форка, кой ти е скъпия ?
Ако е ремаркирания мастеч, ще те разочаровам, но това си е в графата надценени от към цена ефтинджоси.
Аз, лично за тая чикия повече от 50 лева не бих дал, това от позицията на собственик на такава.
FM STEREO - специалист
Всяка батерия е с заряд 1,65 никога не е 1,5 така че уредите си мерят както трябва.
fore - майстор
Не е той, но..........

Значи и ти си се прецакал :mrgreen: Само незнам какво не му харесваш на Мастеча. Бъкан с СМД. Някой трябва да пати това. А и мери постоянен ток безконтактно.
Оставям настрана това че мери капацитет. Но и това не е зле поне мери до доста високи стойности там.
И все пак за клещи има доста опции. Точността му е със сигурност по висока от тази на евтиния от 15 лева. Ясно е че високата прецизност се възлага на съвсем други уреди, от които се очаква точно това - да мерят точно и вярно. Обикновено обаче тези уреди не са мулти-функционалните.
Avas_co - майстор
И, какво да му се радва човек на тая пръчка ?
За неразбралите става дума за тая - http://elimex.bg/product/49299/ured-amp ... s2108.html
На повечето места е на някаква такава цена от към 170 лева, само в щайнбергер е на към 115 лева, а аз от там го взимах на към 90, но и те са му много.
Мерил тока на постоянно напрежение, ми ама ако имаше и функцията инръш(стартов ток), която има за променливо, поне ще има какво да си видиш на колата, пък сега кво, евентуално с него да си мериш тока на инверторния електрожен.
Truе RMS май му е с пожелателен характер, аз премеждията с тая пръчка съм ги описал, сгънал селектор за няма две години, измерване на право напрежение, което няма как да е над 200 волта, а тая гад ми заби нещо от рода на 500 волта, е нямаше такъв тих ужас и момент на религиозен екстаз, като тоя, който изживях.
Сори, ама ако ти трябват токови клещи за право напрежение, ще ти трябват едни други пари, а за променливо, отделяш малко от закуската и си взимаш поне това- http://www.tme.eu/bg/details/flk-323/iz ... fluke-323/ .
fore - майстор
И аз го взех моят за 90 лева но от Електронинвест. И не съм имал ядове. Мери си вярно напрежението. Явно Мастеча е по голям Китаец.

Не ми трябва за профи, а да си чеша крастата. Идеален е за целта.

Защо да не може да се мери стартов ток на кола. Слагаш на ръчен и на големият обхват. А нали имаше и мин/макс режим. С него се виждаше моментната стойност.

А как се ползваше този Мин/макс точно ?


-------------

Тия от Елимекс са :prayer: Има две чернокоси Какички. Едната е шашава :prayer: колкото си иска, добре че другата е в час.

Остави тия Флукове на професионалистите. Те не пишат по форумите като нас. :mrgreen:
zz_stefanov - майстор
Avas_co има си инръш, но за другото си прав. На мен не ми работи стабилно, вече му свикнах и го включвам от ключа наново.
Точно за колата го взех и съм го ползвал много пъти. Учудва ме че го продават толкова скъпо, взел съм го от Щайнбергер за малко под 100 лева.
По евтини амперклещи са постоянен ток няма.
Avas_co - майстор
zz_stefanov написа:
Avas_co има си инръш, но за другото си прав. На мен не ми работи стабилно, вече му свикнах и го включвам от ключа наново.
Точно за колата го взех и съм го ползвал много пъти. Учудва ме че го продават толкова скъпо, взел съм го от Щайнбергер за малко под 100 лева.
По евтини амперклещи са постоянен ток няма.
Е, да де има инръш за променливо напрежение, но не и за право.
dtmf - специалист
zz_stefanov написа:
По евтини амперклещи са постоянен ток няма.
Има, един модел на UNI-T за около 65 лв с резолюция 1 мА.
Последна промяна от dtmf на пет мар 18, 2016 11:42 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 94

Тема "Купуване на Мултицет-какъв?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: