• 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 94
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ky-kyy - майстор
Леко ме зачовърка, какви аджеба ампери мерите в контакта....и как точно я правите тази манипулация :weedman:
lz1wvm - специалист
И аз се замислих,колко ли ще е съпротивлението на контакта..... :partyman:
ky-kyy - майстор
пет яну 22, 2021 5:07 pmlz1wvm написа:
И аз се замислих,колко ли ще е съпротивлението на контакта..... :partyman:
А, пиши ги такива, че да изтрещят още 20-30 мултицета :lol:
Индианец - специалист
пет яну 22, 2021 4:22 pmky-kyy написа:
Леко ме зачовърка, какви аджеба ампери мерите в контакта....и как точно я правите тази манипулация :weedman:
Простотия... :-D
Включих на мерене на ампери и преместих едната сонда на буксата на амперите и бръкнах.
Тоя мултицет изпука и запуши. :-D
Свети екрана като го включиш ама не ще да отчита нищо....
Пп. Ааа да и кабелите се постопиха.
ky-kyy - майстор
пет яну 22, 2021 7:56 pmИндианец написа:

Простотия... :-D
Включих на мерене на ампери и преместих едната сонда на буксата на амперите и бръкнах.
Тоя мултицет изпука и запуши. :-D
Свети екрана като го включиш ама не ще да отчита нищо....
Пп. Ааа да и кабелите се постопиха.
Няма да е зле, да прочетеш, а още по-добре и да запомниш прочетеното, какво е ел.ток, ел. напрежение, ел. мощност..... Как се измерват, в какви единици, с какви уреди. И току виж, ти се изяснило. Иначе като нищо може да послушаш оня след тебе и да си купиш "по-лъскав" мултицет, че по-държели на късо :lol:
Надявам се, че си научил по трудния начин, че ти е рано да бъркаш с нещо различно от щепсела на компютъра, или на зарядното за телефоона в контактите :)
silent - майстор
Всеки качествен мултицет има защита или автоматичен или стопяем предпазител...отделено понякога и това не помага...
kr1100 - майстор
[quote=ky-kyy
Няма да е зле, да прочетеш, а още по-добре и да запомниш прочетеното, какво е ел.ток, ел. напрежение, ел. мощност..... Как се измерват, в какви единици, с какви уреди. И току виж, ти се изяснило. Иначе като нищо може да послушаш оня след тебе и да си купиш "по-лъскав" мултицет, че по-държели на късо :lol:
Надявам се, че си научил по трудния начин, че ти е рано да бъркаш с нещо различно от щепсела на компютъра, или на зарядното за телефоона в контактите :)
[/quote]

А иначе нападнаха Чирака за необходимостта от учене. :?
Едно време има нещо казващо се инструктаж и допуск до определен обект / цех.
kozl - майстор
Е аде де и аз съм опукал поне един мултицет. Ма беха скъпи и внимавах и па пук. И понеже от доста време не съм пукал мултицет и они почнаарсами да окапват. На Метекса му се изтъркаха пистите на превключвателя. Тоя напснимката се скапа от бездействие. Тия за под 10 лв. и некви други миниятурки погинаа от мех.напрежения и от силата на удара. Аве требе да се внимава. Един го удавих в резервоара оти беше тесно на пасарелката и като пълзех назад напред и съм го бутнал у водата. Там си остана с едни клещи резачки дето ми се изнизаха от скъсания джеб.
Са съм заплюл един само за ток. Да не местя букси, но и това не е гаранция, че нема объркам мултицетите/сондите.
ky-kyy - майстор
Ставаше въпрос, как съвсем съзнателно се превключва мултицета на измерване на ток и се ръгат сондите в контакта. Следващия пък, обяснява, че това се прави само с по-скъпите уреди....
И да, напълно в духа на форума е да се насърчават подобни действия....
Индианец - специалист
съб яну 23, 2021 10:25 amky-kyy написа:
Ставаше въпрос, как съвсем съзнателно се превключва мултицета на измерване на ток и се ръгат сондите в контакта. Следващия пък, обяснява, че това се прави само с по-скъпите уреди....
И да, напълно в духа на форума е да се насърчават подобни действия....
То скъп/ евтин уред попаднели в ръцете на такъв като мен( еле пък както тоя ми беше първи) няма да изкара дълго.
Имам и един друг, пък на него ми свети от край време индикация за паднала батерия и не мери точно.
Тия батерии сменят ли се, зареждат ли се?
  • 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 94

Тема "Купуване на Мултицет-какъв?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: