• 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 94
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
bluesmusic написа:
.... не е много приятно - можеш сам да прочетеш.
Абе прочетохме ... и видяхме че не са те обидили а са ти казали само верни неща.
Кое не разбра? Че да измерваш нещо не се изисква само уред, па било то и скъп, марков...
Ако не знаеш кое, как, защо ... дори и уред за 3000 лева да ти тикна в ръцете, пак нищо вярно няма да измериш.
Четейки първия ти пост става ясно, че такъв уред на теб не ти трябва.
Взимай си някакъв в диапазона 50-100 кинта и си измервай диодчетата.
А този ВМ867 ще дойде над твоите възможности за измерване. :-D
:partyman:
stan73 - майстор
Бат' Хидра не прощава...
Antonii - майстор
bluesmusic написа:
На теб мога да изкажа благодарности :prayer: , НО има двама трима колеги на които човек ако не им е в категорията го вземат за мезе .... не е много приятно - можеш сам да прочетеш.
То да са един-двама. С такива хора всеки знае как се постъпва - не им се връзваш на писаниците и това е. Липсата на внимание е доказала ефекта си към такива личности. Проста психология, още Дейл Карнеги го е писал из книгите си за отношението между хората незнам си коя година.
Иначе някои дават вид, че много ги разбират нещата. Но като гледам колко свободно време имат нещо не ми се връзва.
Поне аз знаещите и можещи хора които познавам рядко имат време да пишат из разни форуми.
dtmf - специалист
fore написа:
уреди с висока точност и бързодействие нещата са други......... :)
Ако искаш да прозвъниш пътечка в 100 краков процесор, и мултимера ти мисли 2 секунди преди да издаде звуков сигнал (над 3 минути за 100 крака), тогава много бързо хвърляш китайските уреди. При нормалния уред само плъзгаш сондата по крачетата, и след 2 секунди вече си намерил търсеното.
dtmf - специалист
kabel96 написа:
http://www.ebay.com/itm/UNI-T-UT210E-Ha ... SwwbdWJf5g
За този преди да пиша вече го бях купил. Подходящ е за търсене на утечки в автомобил, или за измерване на тока на светодиоди в LCD TV. Недостатък е че не мери при високи честоти, но за тази цел има токови сонди за осцилоскопи които се справят.
wscientist - специалист
Здравейте,
Старият ми мултицет се развали и е време да се сдобия с нов. След дълго ровене в Интернет, гледане на ревюта и срявняване на цени, се спрях на два модела.

Mastech MS8251B
http://panda-bg.com/bg/product/Мултимет ... H-/340074/

UNI-T UT61D
http://radimex.eu/uni-t/Цифров_мултицет ... ESC&page=3

Кой бихте ми препоръчали?
Няма да ползвам мултицета професионално, но все пак искам да не е най-големият боклук.

Благодаря предварително!
hakama - специалист
Търся нещо което да не е толкова баш-китайско, да има някаква защита срещу погрешно поставяне на сондите да показва точно. Имаме един по-голям, сив, не помня марка, но сигурно ще мога да го сравня за точност с него.
Бюджет 20-30лв
Работил съм няколко пъти с мултицет.

Да замерва дали има верига, колко живот има дадена батерията...
С елементарна електроника да може да се тества нещо - евентуално ако почна да сглобявам RC самолетче и др...
Един ден да видя нещо по колата дали мога да диагностицирам, да видя плочите на печката работят ли и на колко Ома (т.е. мощност)...

Спрял съм се натози от лидл Powerfix, засега, понеже има и 3г гаранция и 30дни мъни бек.
Има секция за измерване на батерии (в упътването пишеше колко ток хаби...) - това не може ли и при позиция за постоянно напрежение или там много гълта от батерията (така съм чувал)?

Няма капацитет (но мисля, че имам такъв при нашите). На 3та минута се виждат два бушона, което е добре :)
https://www.youtube.com/watch?v=eXKNMPHsIIQ

Повечето в този бюджет са с 3 порта - този е с 4?

Други предложения?

ПП: Сега видях, че има и Diodentester, което май решава дилемата.
dtmf - специалист
hakama написа:
Има секция за измерване на батерии (в упътването пишеше колко ток хаби...) - това не може ли и при позиция за постоянно напрежение или там много гълта от батерията (така съм чувал)?
Тази функция не хаби от неговата батерия, а натоварва външната със сравнително голям ток за да се види дали държи напрежение.

Ако е около 20-25 лв става.
valentino76bs - майстор
Да ползвам темата на колегата...
Подариха ми един уред мисля ,че е за измерване на земно но не зная,та някакви идеи как се работи с него?

Прикачен файл

P_20170404_153635.jpg
P_20170404_153635.jpg (59.11 KиБ) Видяна 2107 пъти
plamen6703 - майстор
Чак за измерване на "земно" не е, но за омметър става /може и да не става/, ако разбира се работи. Отвори го да видиш дали не е останала някоя хубаво "изтекла" батерия в него.. после прецени заслужава ли да се занимаваш с такъв омметър...
  • 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 94

Тема "Купуване на Мултицет-какъв?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: