• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Jblaze - специалист
Имам два ЛЕД плафона свързани с два девиаторни ключа. Моделът мисля е този. Проблемът е, че при всяко включване без значение от кой от двата ключа единият плафон свети бяло, а другият жълто без значение на какви цветове/температури са изключени. По принцип с изключване и включване от ключа се редуват режимите, но тогава първият плафон започва да свети жълто, а вторият бяло и така се редуват. Единственото лечение е с дистанционното да ги наглася на еднаква температура и интензитет (най-лесно е с нощния режим), но това е валидно докато не ги изключа. При следващото включване отново светят различно.
Някакви идеи?
hidrazin - майстор
Изхвърляне на плафоните марка Джик-Так и си купуваш с такава цветна температура, каквато харесваш.
:partyman:
iliya_i - майстор
Откачаш жицата на единия, включваш, изключваш другия веднъж и после пак закачаш първия. :-D
hidrazin - майстор
Даааа... това е добра идея. Най-добре е да си изкара още два ключа (освен девиаторите) на удобно място и да си ги цъка... :-D
:partyman:
kr1100 - майстор
чет фев 15, 2024 10:14 pmhidrazin написа:
Даааа... това е добра идея. Най-добре е да си изкара още два ключа (освен девиаторите) на удобно място и да си ги цъка... :-D
:partyman:
Да си сложи плафони с датчик и да разкара девиаторните и да остане с 2 та ключа за които пишеш.
Твърде е възможно проблема да е от девиаторните или инсталацията / лоша връзка, нагорели ключове .ЛЕД овете са с малък ток , а нажежаемата не и пречи леко лоша връзка/.
Avas_co - майстор
чет фев 15, 2024 10:07 pmhidrazin написа:
Изхвърляне на плафоните марка Джик-Так и си купуваш с такава цветна температура, каквато харесваш.
:partyman:
Ви-так да не са ти конкуренция, че така ги плюеш, не за пръв път.
ivanovbg - майстор
Умни плафони с глупави ключове не е добра комбинация за коридор. Хидразин е прав. Вземи си с микровълнови датчици. Светват преди да си отворил вратата ако не е желязна и са безшумни.
hidrazin - майстор
Моля не обръщайте внимание на трола Хаяско. Той толкова си може...
Аре като е толкова "компетентен" му даде решение различно от моето.
:partyman:
MamaMy - майстор
От В-так не трябва да взимаш и точно време даже. Това са най-откровените и измамни боклуци. Имитациите които правят дори не се доближават до оригиналите. Ако по грешка харесаш някой техен продукт, трябва да намериш оригинала който са копирали и да купиш него.
Avas_co - майстор
Аз пък нямам проблеми с продукти на ви так.
hidrazin написа:
Моля не обръщайте внимание на трола Хаяско. Той толкова си може...
Аре като е толкова "компетентен" му даде решение различно от моето.
:partyman:
То и твоето решение е чудно, взима си плафони без реглаж на температурата(каквато цветова температура му харесва) и си действа.
Какво значение има тогава, каква марка ще са?
Според мен, нещата на тая "марка", са си същите китайски боклуци, както масово продаваните по магазините.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за ЛЕД плафони и девиаторни ключове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: