Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
enviro - специалист
Незнам но над мивката като я поставях лентата се започна да се отлепя след месец той и момчето тогава в магазина като взимах захранването ми обясни лентатада е залепя с силикон защото 98% се отлепя тъй като не са здраво това лепило нищо че пише 3М
Неможах да ти разбера това за кабелите как мислиш да ги прекараш.
Тани - модератор
Може би лентите им са такива. Както споменах в предишния пост, от миналата година си стоят залепени под кухненските шкафове и не са изключвани, но не са се отлепили. Другата възможност е, тези ленти с повечето диоди да се нагряват повече и това да е причината за отлепянето.
Относно кебелите - представи си че от всяка лента тръгва по един кабел и се скрива под стълбищната площадка. Там всички кабели влизат в две клеми едната за плюс , другата за минус.
enviro - специалист
и да влизат в една устер клема ли? така или иначе пак доста кабели ще трябват за 15стъпала :D
Ще сложа някаде посредата устерклемата и там от всяка лента ще вкарвам в едното плюс в другото минус.
Сега живот и здраве в събота като отида ще видя какви ще ги скапосам :D ещ сложа първите 5 реда ленти и ще ги включа ще кача и снимки да видите как е и дали много ще ми се смеете :D Само трябва да купя един по тънак поялник че моя е много дебел и незнам дали ще се справя с него с запояването на кабелчетата тъй като на самите ленти + и - са много близко едно до друго, ама и за всеки случай ще сложа и от този силикон който е на пръчка и се слага в пистолет в който го награвя и разтапя ще намажа всяка лента преди залепяне за всеки случай :D
enviro - специалист
Това дали ще ми свърши работа като захранване?
100% Brand New

Size: 20 x 9.8 x 4.2cm

Output Voltage: 12V

Output Current rage: 0-12.5A

Output voltage error:±1%

Efficiency:82%

DC output power:150W

110/220V is selected by switch. Before power on please check input voltage avoiding damage.

AC input voltage range:85-132VAC/170-264VAC selected by switch 47~63Hz;240~370VDC

Input current:3.2A/115 V 1.6A/ 230 V

Shell Material: Metal case / Aluminum base

Protection: Shortage Protection, Overload Protection, Over Voltage Protection

Widely used in Industrial automation, LED display, communications, etc.

Safety Compliance: CCC/ FCC / CE

Working temperature and humidity:-10°C~+60°C;20%~90 %RH

Storage Temp, Humidity:-20°C~+85°C;10%~95 %RH

IN-DOOR USE ONLY!

This Power Supply Unit "DOES NOT" come with installation instruction, wiring cable, on/off switch, or screws. Professional installation of qualified electrician is highly recommended.

How to calculate Support max LED Strip Length:

Assumption: Your LED Strip 60LEDs/m, and each LED 0.2W, then calculate max LED Strip Length: 0.2W/LED × 60LEDs/m=12W/m, 150W(this listing)÷12W/m=12.5m, So, Support the LED Strip(60LEDs/m, 0.2W/LED) Length (Max)=12.5M

Прикачен файл

$(KGrHqR,!hoFC8Tys6G2BQ+fG-,hCQ~~60_12.JPG
$(KGrHqR,!hoFC8Tys6G2BQ+fG-,hCQ~~60_12.JPG (81.76 KиБ) Видяна 8210 пъти
NeoBoss - специалист
зависи с какви диоди ти е лентата , има такива които 60 на метър нарчат 14,7 W ако са ти такива няма да стигне това захранване ако си със 3528SMD диоди ще стигнат те са по 4.7w на метър. Сметни си колко метра лед лента имаш виж колко вата ти трябват за тази дължина сложи си 20% отгоре за да не товариш захранването и готово.
enviro - специалист
NeoBoss написа:
зависи с какви диоди ти е лентата , има такива които 60 на метър нарчат 14,7 W ако са ти такива няма да стигне това захранване ако си със 3528SMD диоди ще стигнат те са по 4.7w на метър. Сметни си колко метра лед лента имаш виж колко вата ти трябват за тази дължина сложи си 20% отгоре за да не товариш захранването и готово.
15метра по 120диода на метър, но незнам какъв модел са като отида на вилата ще видя че там ги оставих. Дано пише нещо но по спомени май пишеше само че са 12В
Тани - модератор
Тани написа:
Реално дори не ти трябват толкова много диоди на метър. Може и с по-малко. Тогава ще ти трябва и по-малко захранване. При твоята лента ще ти трябва захранване поне 150 W, но за да нямаш проблеми в бъдеше нека да е поне 180W.
viewtopic.php?f=18&t=43920&p=532454#p532174
Май започваме да циклим на едно място ...
enviro - специалист
Колега така ли ми обясняваш или нещо
подобно,мисълта ми е такава че аз мислих да
пусна от всяко стъпало по 20см кабел
максимум и после от горе до долу един кабел
на който да закача всяко стъпало че ако
пускам от всяко стъпало до устер клемата страшно много кабел ще ми е нужен. Attachments:
NeoBoss - специалист
ако го направиш както искаш ти , ще можеш да ги светкаш само всичките на веднъж , няма да можеш да правиш този ефект който си дал на клипчето.
Ако искаш да го има този ефект както вече обяснихме 100 пъти трябва да изведеш от всяко стъпало минуса до една клейма , на мястото на която ако по късно желаеш можешд а сложиш контролер който да ти ги прави тези чудеси.
Тани - модератор
Дори да светят заедно, е по УДОБНО да се пуснат по-дълги кабели и поне няколко стълби да се свържат в клема заедно. От електрическа гледна точка, няма никакво значение как са свързани, стига да е съобразено сечението на кабела. Най-нисък разход на кабел ще се получи, ако се захрани първата лента от захранването, а след това, запоено кабелче до втората, от втората до третата и т.н. Като се има предвид обаче, че спойките трябва да се правят под стъпалото и кабелите не трябва да се виждат, аз лично избрах да си спестя времето и гловоболията, а не трите лева повече за кабел. И двата начина са правилни и всеки сам си избира с кое да направи компромис.

Тема "Поставяне на Лед осветление на стълбище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: