Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
enviro - специалист
Някой може ли да ми помогне, захранването ми престигна ясно как ще го вържа, но не ми е ясно фотоклетката как се монтира от нея излизат три кабела Син, червен, и кафяв
Взех ето такава фотоклетка http://viva.bg/%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B7 ... 0%B5-flex/ защото другата неможах да намеря как да е вградя. Но не ми е ясно изобщо как да е свържа моля за помощ, или не е трябвало да взимам такава фотоклетка защото гледам че пише 220В?

Доколкото четох в интернет намерих следното
Червение кабел отива в Фазата L
Синият кабел отива в Нулата N
Кафявият кабел отива в минуса но там където излиза 12В. - V

Но незнам дали няма да има проблеми че пише на кутията 220В

Прикачен файл

vs17_1.jpg
vs17_1.jpg (71.54 KиБ) Видяна 2488 пъти
Последна промяна от enviro на съб ное 30, 2013 3:34 pm, променено общо 2 пъти.
feikot - специалист
Сложи клетката да ти прекъсва захранването на трафа.Виж си на схемата,клетката кой кабел прекъсва.Единия и е захранване и 0 другия е фазата дето я прекъсва
enviro - специалист
feikot написа:
Сложи клетката да ти прекъсва захранването на трафа.Виж си на схемата,клетката кой кабел прекъсва.Единия и е захранване и 0 другия е фазата дето я прекъсва
Нямам никакво упътване вътре само една картонена кутия и вътре беше фотоклетката а бриколажа ми идва доста далеече вмомента да се върна тъй като явно някой си е харесал преди мен
feikot - специалист
Вържи червения и синия на захранване,предполагам кафявия ще е този,който прекъсва.
enviro - специалист
feikot написа:
Вържи червения и синия на захранване,предполагам кафявия ще е този,който прекъсва.

Прикачен файл

1468664_10201150527633500_1921207656_n.jpg
1468664_10201150527633500_1921207656_n.jpg (116.47 KиБ) Видяна 2462 пъти

Прикачен файл

577579_10201150479272291_1971698139_n.jpg
Кики - специалист
Ако си сигурен че това е схемата на твоя датчик на кафявия трябва да вържеш фазата от инсталацията , на синия нулата от инсталацията и на червения включваш входа L на захранването. На входа N на захранването свързваш директна нула от инсталацията или същата нула която си пуснал за датчика.
feikot - специалист
По тази схема червения кабел ти идва сигнала от датчика...Според мен обаче,си е както предположих в първото мнение - кафявия е прекъсвания от датчика,чисто от логична гледна точка да се върже захранването едно до друго,а не през кабел. Я я отвори и снимай къде кабелите са запоени към платката
enviro - специалист
feikot написа:
По тази схема червения кабел ти идва сигнала от датчика...Според мен обаче,си е както предположих в първото мнение - кафявия е прекъсвания от датчика,чисто от логична гледна точка да се върже захранването едно до друго,а не през кабел. Я я отвори и снимай къде кабелите са запоени към платката
Врътките за настройка са капсоловани и не ми позволява опитах да го отворя но се отвори само малко и там спече

ето тук направо съм пуснал тема специялно за датчика :)

viewtopic.php?f=11&t=45173
enviro - специалист
Ето да пусна едно клипче как се е получило беше ме срам до сега да направя тъй като все още всичко е в ремонт и не е много красиво за снимки а и музиката съм забравил да спра за което се извинявам :D
http://vbox7.com/play:7bf647a1db
denis_strandjaliev - специалист
Здравейте! Тъй като ще се правят нови стълби се захванах да мисля лед осветление по стълбите в лед лента. Интересувам се тъй като виждам че има ленти на 220в. могат ли да се свържат без трансформатори, димери и т.н. Стъпалата са 15 по 1м. като идеята е да се поставят от долната страна в канал. Другият ми въпрос е да се постави сензор на първо и последно стъпало но дали при задействие на първия горния ще изключва осветлението? Благодаря ви ...

Тема "Поставяне на Лед осветление на стълбище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: