• 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
пон окт 05, 2020 6:23 pmkozl написа:
И аз търсих таквоз, търсих и не намерих ...
Бриколаж

:partyman:
hidrazin - майстор
Ти за кого правиш предположения, за kozl ли? ОбАркал си се...
По принцип глупаците са неспасяеми нищо не ги спира.
Въпросната фасунга от Бриколаж...



:partyman:
kozl - майстор
пон окт 05, 2020 8:37 pmnikolson написа:
Сигур търси българско. :lol: За да включи още 1-2 кВт нещо.
Да ве нещото китайско таман към 2-3 kWh събира 2 литра вода. Тази година сутерена 2 пъти се наводнява, та подсушваме мазетата като си го менкаме нещото от маза на маза за ползване по нощната тарифа. И понже нема контакти по мазите, та....
nikolson - майстор
Ами дадох ти линк за старо на Найден Киров. Какъв е тоя изсушител, дето събира 2-3л на нощ?
kozl - майстор
Точно 2 л събира и поплавъка изключва машинката. Бъджет мисла му е марката.
Whiskey - специалист
Здравейте колеги, имам една линия, изградена по този напин, без разклонителни кутии, а захранвам в конзолата на контакта. Инсталацията се ползва така вече пет години, абсолютно безпроблемно. До днес...
Включвам прахосмукачка в един от контактите, тръгва за секунда, спира и после няма ток в цялата линия. Няма сработил предпазител, няма късо. След време, без да правя каквото и да е ток се появява. Включвам много слаб консуматор, работи с часове. Включвам малко по-силен - тръгва за секунда и отново ми гаси цялата линия. Звучи ми абсурдно, но е факт и нямам обяснение. Някакви идеи?
kozl - майстор
Първа идея за първа проверка е в апартаментното табло.
Проверка на връзки там ( фаза, нула) и работоспособност на предпазителя за този кръг. Проверка и на ДТЗ ако има, щото информация липсва.
Мирише на хлабава връзка, но пък подобна случка имах с контактор, а една такава загадка още ме мъчи със скрити връзки за дворно осветление. А може би и там има скрит контактор :?
Whiskey - специалист
Невероятно, но проблемът се оказа, за мен, повече от абсурден - именно недобра връзкка в апартаментното табло. Пет години всичко е работило безотказно и изведнъж изцяло се губи ток... Сърдечни благодарности за насоката, просто не съм допускал, че е възможно да се случи така изведнъж.
Svetoslavoff1 - майстор
чет окт 26, 2023 10:27 amWhiskey написа:
Невероятно, но проблемът се оказа, за мен, повече от абсурден - именно недобра връзкка в апартаментното табло. Пет години всичко е работило безотказно и изведнъж изцяло се губи ток... Сърдечни благодарности за насоката, просто не съм допускал, че е възможно да се случи така изведнъж.
Проблемът нито е невероятен, нито е абсурден. Дори само фактът, че kozl те насочи е достатъчен.
Преди време и аз имах подобен проблем - загуби се "нулата" за апартамента. От "енергото" бяха почти твърдо убедени, че трябва да разкъртвам от етажното табло с електромерите до апартаментното табло и да възстановявам липсващата нула. Добре, че с големи кандърми се съгласиха да отключат етажното табло и да проверят, Е, оказа се хлабава връзка на нулата. Естествено, прехвърлиха вината на външната фирма, сменяла електромерите.
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46

Тема "Ел. инсталация без разклонителни кутии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: