• 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 46
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
jekasus - майстор
drastar написа:
Апартамент 70-80 квадрата :? около 5500 евра
Само работа? Питам, щото в руския форум често се драчат за цени и някои казват, че в Европа работа била по-евтино от Москва :-D
И по тоя повод - ако беше "гол"(без мазилки, замазки) апартамента, колко ще струва работа, грубо?
drastar - специалист
С материалите, но инсталацията не е като на по горните снимки :-D по 3-4 контакта в спалните + 2 ключа, 10-на контакта в хола и още толкова в кухнята+ ключовете
ArturDent - Почти Безобиден
jekasus написа:
... че в Европа работа била по-евтино от Москва
Е, какво те учудва. Москва е един от най-скъпите градове в света...
iavor - специалист
Здравейте,
днес с тока се появи проблем и не знам как да открия повредата.Предполагам,че е късо някъде в инсталацията. Като пусна електрожена или жена ми включи фурната на печката, тока се губи.Бушоните са изправни,но ток няма. Фазомера свети при контактите и на фаза и на нула.След 5-10 мин.всичко си идва на място,но до следващото включване на някой по-голям консуматор.Къщата и инсталацията са на 28 год. Всички разклонителни кутии са замазани от собствениците преди мен. Днес след малко къртене намерих една която е най-близо до електромера,но белята не е там.Пропуснах да кажа,че на долния етаж се губят само контактите а на горния и контакти и осветление.
jekasus - майстор
Продължавай да търсиш раз. кутии, там ще е проблема, някоя тъпа спайка...
Фурната по идея трябва има отделна линия до таблото, а електрожена не му е мястото да се включва в обикновените контакти...
iavor - специалист
От такъв отговор ме беше страх, като си помисля какво къртене ме чака.
Благодаря за съвета за фурната и електрожена. Задължително ще го направя.
:partyman:
hidrazin - майстор
Не бързай да къртиш. Ти нали не включваш електрожена в кухнята? :-D Щом ти се "губи тока" и на двата етажа и ти свети фазомера на нулата - имаш лоша връзка на нулата. Много вероятно да е още в самото табло с предпазителите. Прегледай там всички връзки на нулата и ги притегни.
Все пак говоря малко наслуки. Една снимка на таблото би помогнала.
:partyman:
jekasus - майстор
hidrazin написа:

Все пак говоря малко наслуки. Една снимка на таблото би помогнала.
:partyman:
Мда, забравих основното в електрото - винаги проблема на най-лесно място за ремонт :lol:
hidrazin - майстор
Ми може пък и да е калитко? :-D Все пак му чезне нулата и на двата етажа. Знам ли кой какво е сътворил там. И ако разкърти навсякъде и после се окаже в таблото? :shock:
:partyman:
iavor - специалист
Табло е малко силно казано,но така го заварих и 7 год.не съм имал проблеми.
А кутията е първата която разкрих днес.
Ако вкарам електрожена в кухнята,жената шЪ мА убие :wink:

Прикачен файл

IMGP1360.jpg

Прикачен файл

IMGP1358.jpg
IMGP1358.jpg (93.4 KиБ) Видяна 3394 пъти
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 46

Тема "Ел. инсталация без разклонителни кутии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: