• 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 46
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
И на първата и на втората снимка нещата са отчайващи.
На първата снимка спайките са ужасни. Там се забелязва донаждане на старата инсталация изпълнена с кабел с текстилна изолация и по-нов. Там със сигурност трябва да се преправят връзките.
На втората снимка - не се вижда добре как са свързани двата предпазителя от долу. Има ли мост между двата предпазителя в долната им част?
Този белия кабел дето отива наляво към двата предпазителя - там потърси как е свързан нулевия проводник. Опиши или дай по-хубава снимка как е свързан белия кабел при предпазителите.
:partyman:
Chefo77 - майстор
Тоя филм (твоя) съм го гледал от първо лице, на 29.04.2005 година. Живея втори живот заради него. Отстранявай проблема и прегледай всички връзки, защото доколкото разбрах, по-опасно е да се изгуби (или дори да прави лош контакт) нулата, отколкото фазата. Никога не знаеш откъде ще затвори веригата. В моя случай - през кабелната, а аз бях по средата :idea:
iavor - специалист
Направо си е за нова инсталация,но за сега не ми е възможно.
Има мост между двата предпазителя.
Утре ще проверя дали е стегната нулата.
Наистина има и стари и по-нови кабели,но кой какво е "майсторил" нямам идея.
Нулата минава в дясно от бушона и за нея има още един бял кабел който захранва една лампа.
iavor - специалист
Ето още една снимка.

Прикачен файл

IMGP1363.jpg
iavor - специалист
Благодаря , Chefo77
За сега събирам акъл а утре почва лудеенето :partyman:
hidrazin - майстор
Е ами разгледай там в дясно от предпазителя как е връзката на нулата. Като видях разклонителната кутия ми стана ясно че спайкте са правени некадърно и немарливо. Усукван е единия проводник върху другия а не двата заедно. И то само с три витки. Може и само да ми се струва, но мисля че връзките в тая кутия са греели???
Всичко това е много опасно. Инсталацията ти е двупроводна. Това означава че като ти изчезне нулата ВСИЧКИ занулени електроуреди с метални корпуси стават офазени - готварска печка, бойлер, хладилник, микровълнова ...
Оправянето на проблема не търпи отлагане. Съвсем съм сериозен.
:partyman:
Chefo77 - майстор
Точно - действа се максимално бързо!
Вечерта на въпросната дата (мен ме разтресе следобяда) жената пържеше дроб на тиган на газта на Раховец-а (това ще го помня цял живот), когато тока спря и фазомера светеше и на двата полюса. Тогава електротехника, като му звъннах, буквално изкрещя по телефона "НЕ ПИПАЙ НИЩО, ВКЛЮЧЕНО В КОНТАКТА!"
Мисля си, че може само дръжката на тигана да я е спасила...
iavor - специалист
Много благодаря,hidrazin !
Наистина е работено некадърно и не само с ел. инсталацията.
Някога тази къща са я ползвали за вила а аз сега живея постоянно тук и все си имам работа.
Благодаря още веднъж :partyman:
iavor - специалист
Chefo77 написа:
Точно - действа се максимално бързо!
Вечерта на въпросната дата (мен ме разтресе следобяда) жената пържеше дроб на тиган на газта на Раховец-а (това ще го помня цял живот), когато тока спря и фазомера светеше и на двата полюса. Тогава електротехника, като му звъннах, буквално изкрещя по телефона "НЕ ПИПАЙ НИЩО, ВКЛЮЧЕНО В КОНТАКТА!"
Мисля си, че може само дръжката на тигана да я е спасила...



То и мен ме разтресе,но слабичко и тогава замерих с фазомера контактите. :partyman:
hidrazin - майстор
Само да допълня. Като си проверяваш спайките по нулата - развивай и махай тия двата башона. Нали се сещаш че когато ти изчезне някъде нулата, всичкото нататък де що е нулев проводник става фазов?
Извинявай за допълнението ама искам да спя спокойно. :-D
:partyman:
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 46

Тема "Ел. инсталация без разклонителни кутии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: