Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
petkov - напреднал
Здравейте,
Искам да си сложа проточен бойлер BOSCH TR1000 6 T. Проблемът е, че моделът е с мощност 6 киловата и изисква 32 ампера предпазител. Инсталацията е 4 квадрата кабел с 25 ампера предпазител. Може ли по някакъв начин да се намали мощността на проточния бойлер до 5,1 киоовата, за да стане за тая инсталация или да търся друг модел. Прочетох, че със свързване на някакъв резистор можело да стане.
torbalan - Дървен философ
Смени предпазителя.
zz_stefanov - майстор
И какво ще остане от функционалноста на проточния бойлер.
Защо купувате без да мислите предварително.
petkov - напреднал
Бойлерът не е купен, просто харесах този модел. Предпазителят е от старите. Мога ли да намеря от някъде такъв 32 ампера стар предпазител? Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Трифуне, яла кажи на човеците
kozl - майстор
ср окт 18, 2023 6:06 ampetkov написа:
Здравейте,
Искам да си сложа проточен бойлер BOSCH TR1000 6 T. Проблемът е, че моделът е с мощност 6 киловата и изисква 32 ампера предпазител. Инсталацията е 4 квадрата кабел с 25 ампера предпазител. Може ли по някакъв начин да се намали мощността на проточния бойлер до 5,1 киоовата, за да стане за тая инсталация или да търся друг модел. Прочетох, че със свързване на някакъв резистор можело да стане.
То с некъв резистор стаа, ама резистора за печка ли ще го ползвате :?
И понеже съм ползвал проточен бойлер 6 kW и не беше добре, то скопен такъв е още по-зле #-o
brum - майстор
Като е само харесан има вариант за корекция на харесаното. 6кВ за къпане не става, за миене на ръце е много.
ср окт 18, 2023 7:35 amn_a написа:
Трифуне, яла кажи на човеците
Бреййй, не можа ли да извадиш нещо от торбата?!
petkov - напреднал
Бойлерът ще се използва за миене на ръце. Като гледам какъв му е дебита при зимна температура на водата мисля, че не е много 6 киловата.
От тия старите прекъсвачи има ли 32 амперов някъде или е пълна екзотика такова нещо?
Екзотика е. Евентуално в родавалниците.
Юнгата е 3.5 киловата и върши работа за миене на ръце.

Тема "Намаляне на мощност на проточен бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: