• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bobii - специалист
Аз не го пипам, и нашите знаят да не го пипат, поне докато разменим фаза и нула в ключа.
Благодаря на всички колеги за съвета. Аз заминавам за София след 2 дни и баща ми ще прави вече, каквото се налага. Важното е да свети.
bobii - специалист
Готово! Размених фазата и нулата и вече всичко е ток и жица буквално. :lol: :lol:
teves - специалист
bobii написа:
Аз не го пипам, и нашите знаят да не го пипат, поне докато разменим фаза и нула в ключа.
Къде ги размени "в ключа" ли?
Тани - модератор
Sof написа:
Колега, схемата на този блок да не е мостова- тоес от един контакт да играе роля и на разпределителна кутия.

Примерно- в кухнята ти бачка микровълнова- тя затваря веригата от фаза към нула и така в нулата се наблудава потенциал. То във всъщност -нулевият проводник е за това -да затваря веригата.

Може и в разпределителната кутия да стават тези прехвърляния и усилвания на кабели и потенциали.

Не е задължително да е утечка.

Провери за постоянно работещи уреди в другите стаи и ги изключи.
КОЛЕГА СОФ , С НАЙ-ГОЛЯМА ОТГОВОРНОСТ ОФИЦИАЛНО ТИ ЗАБРАНЯВАМ ДА ПИШЕШ В ТОЗИ РАЗДЕЛ, ОСВЕН АКО НЕ ПИТАШ НЕЩО! Бих ти забранил да пипаш каквото и да е по инсталациите, но нямам тази възможност, затова го приеми като приятелски съвет, от човек който е загрижен за живота и здравето ти и това на околните!
bobii - специалист
В ключа ги размених, да. Не знам кой е правил това изпълнение преди, но фазата е била прекъсната и после свързана чрез усукване и без изолирбанд натикана в канала на кабела :lol: . Прекъснах я и си свързах нулата към полилея и вече всичко е наред, мога да го пипам без грижи. :-D
piron45 - майстор
bobii написа:
В ключа ги размених, да. Не знам кой е правил това изпълнение преди, но фазата е била прекъсната и после свързана чрез усукване и без изолирбанд натикана в канала на кабела :lol: . Прекъснах я и си свързах нулата към полилея и вече всичко е наред, мога да го пипам без грижи. :-D
Много интересно изпълнение, принципно не би трябвало и фазата и нулата да стигат до ключа. До там трябва да стига само една двойка /тройка при девиаторен ключ/ проводници, като нулата отива директно в лампата.
miroton - майстор
В блоквете се прав така ,друго изпълнение не съм виждал.
fikata - майстор
bobii написа:
В ключа ги размених, да. Не знам кой е правил това изпълнение преди, но фазата е била прекъсната и после свързана чрез усукване и без изолирбанд натикана в канала на кабела :lol: . Прекъснах я и си свързах нулата към полилея и вече всичко е наред, мога да го пипам без грижи. :-D
Интересно. Опитай се пак да ни обясниш какво си разменил в ключа- фазата и нулата ли?!
В ключа ги размених, да
bobii - специалист
Pisha ot telefona, izvinete za latinicata. Prosto prekysnah fazata i q svyrzah s kliucha, a nulata q syedinih s klema, shtoto do momenta nulata beshe prekysnata. Tova imah predvid pod "razmenih".
bulhomes2 - майстор
Ама си го разменил в разклонителната кутия или в ключа?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Фаза ли е, к'во е, не знам..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: