• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
VLADO66 - майстор
Sof написа:
Имам табло с 4 бушона- Контакти -25 А Усилени контакти- 25 А Осветление 6.3 А -руски автоматичен. И още един бушон 10 ампера-пак са контакти мисля.

В кухнята са усилените контакти. В другите стаи има контакти. Когато пада усилените контакти -в кухнята се прекъсват фазите.

Когато пада контакти - прекъсват се в хола, стаята или в кухнята обиконвенните контакти. Схемата е доста калпава и баща ми е вързал към контакти -някой лампи в една стая -за да стане като на село.

Проблемният в стаята не е към този на микровълновата- той не е усилен. Абе много е объркана тая мостова схема.

Не го мисли-важното е че сега работят всичките !
:shocked: :prayer:
todortv - майстор
Sof написа:
Схемата е доста калпава и баща ми е вързал към контакти -някой лампи в една стая -за да стане като на село.

Проблемният в стаята не е към този на микровълновата- той не е усилен. Абе много е объркана тая мостова схема.
Sof написа:
Човек, аз не съм измислил тези схеми и елетрификации !
Не е проблема в "електрификациите".
Не случайно е нагарял контакта на климатика!
Това, че в контактите има ток и лампите светят, не означава, че няма проблем!
Потърси помощ от някой, който освен, да се е сблъсквал, да има и необходимите знания!
От така написаното от теб оставам с впечатление, че има проблем с нулите в този апартамент, обединяване на кръгове, както и преоразмерени предпазители!
fikata - майстор
Абе много е объркана тая мостова схема.
Sof и при тебе е много объркана схемата - терминология,обяснения, основи на електротехниката.
Това,че са ти дали четвърта група нека си остане между нас.Но се кръсти ти или някой да не пострадате от това.
Значи през уредите потенциала не се затваря, или какво ? Обясни като си наясно !
Приятелски съвет от мене:
Послушай Тани !от Wed Sep 25, 2013 7:25 pm
Звукът от жужащото напрежението под 400 киловолта при дъжд е смразяващо -респектиращ
Дръж ръцете в джобовете даже и при ниско напрежение.
dobcho_vn - специалист
Не му се сърдете на Sof.
Доколкото разбрах от писанията му, той се занимава с телекомуникациите и евентуално с ВЧ свръзките.
Дето има едни стар лаф "При него 1А е т.к.с., а при нас утечка :-D "
Друго, което разбрах е, че баща му се е правил на баш майстор и май май е обърнал цялата схема с краката нагоре и в момента единственото спасение е с къртача, освен в случай, че инсталацията му е в бергманови тръби, смело в атака и нова инсталация.
Просто, поне така си мисля, някъде по пътя нулата се губи, ама с тея маневри, един Господ знае къде ще да е ключа за палатката.
И някой друг съвет от човек с V-та група:
1.Ти в най-добрия случай в уредби над 1000 V и то ако си в списъка, можеш да си изпълнител на работата.За (без)отговорен и издаващ наряд се иска V-та група.
2.В уредби до 1000 V може и да се набуташ, като издаващ и отговорен, ама повярвай ми не ти трябва да се вкарваш в такъв филм.И то пак, ако си в списъка.
По точка 1 и 2 в случай, че не си в списъка си най-обикновен член :-D
3.И един безценен съвет - члена е най-големия! Винаги се натискай за член! Щот не дай Боже стане нещо, да вярно и члена го отнася, ама в по-малка степен.Абе въобще член да си! :-D
hidrazin - майстор
Sof написа:
А 220 волта за сега само ме разтриса леко.
Мен пък това ме притеснява. :? Това че работиш на средно и високо напрежение не е причина да омаловажаваш ниското. Ако се направи една статистика вероятно ще се окаже че повече хора са се гътнали от ниско а не от средно и високо напрежение. И няма как да не е така. Там поне всичко се прави както трябва и самодейните изпълнения и творчеството са сведени до минимум. :)
Sof написа:
Аз самият когато влизам в такива подстанции и уредби избягвам да се въртя при средно и високо напрежение. Просто не ми е работа.
Продължавай в същия дух като към средното и високото прибавиш и ниското.
Извикай си някой да ти прегледа инсталацията.
Послушай и съветите на dobcho_vn. Нищо лично и не се чувствай обиден.
:partyman:
bulhomes2 - майстор
'се си мисля че тая тема вече по-подхожда да е в развлекателния раздел.
alsted - майстор
Sof, паслушай Тани! Ако продължаваш така със сигурност в най-скоро време ще имаш бан и на този ник. И тогава едва ли ще ти прави пак анкета за спасяване.
Sof - специалист
Немога да разбера, какво се огледахте в мене.

Щом ви пречат мненията ми изтрийте ги и готово.
Тани - модератор
В момента нямам никакво време да пиша просторни постове, а и да имам бих го отделил да споделя доста полезни и интересни неща от последните дни. От пръв поглед обаче, това наистина си е kossis , който има бан! Написаното и в тази тема ме успокоява, че съм взел правилно решение. Удължих срока на анкетата:

viewtopic.php?f=45&t=44353&start=20

който не е гласувал или иска да си промени вота , може да го направи! Нека уточня, че баща му, който е правил инсталацията им в къщи е .... ПРОЕКТИРАЛ/ИЗГРАЖДАЛ АЕЦ КОЗЛОДУЙ, доколкото си спомням! И двамата се занимават професионално с електричество!
Sof - специалист
Мисля че това вече е прекалено !

Да намесваш и баща ми, които не е между живите, и има огромен принос в енергетиката е това вече преля чашата !!!

Ти ли ще го оценяваш посмъртно ????


Мене че не ме понасяш разбрах. Но защо намесваш човек когото не познаваш нито лично нито чрез форума ?

Разбрах че ви преча с коментарите си !
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Фаза ли е, к'во е, не знам..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: