• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
masterross - напреднал
Четох я няколко пъти, а ти прочете ли, че съм сложил допълнителен възвратен, точно за да НЕ връща в системата, а ди си изтича през дренажната тръбичка?
Junak - майстор
Ами четох. Ама реших да не коментирам тази глупост. Надявах се сам да си го обясниш. Клапана е комбиниран. Предпазителната част отваря между 8-10 бара. Щом ти харесва бойлера ти да се "свива" и "разтяга" при всяко пускане на вода между 3 и 10 бара - добре. Ама не е такъв този клапан. Той изхвърля вода през дренажния отвор при аварийни състояния - наляпане над 10 бара, като не сработят термостата и защитите.
P.S. Сега вземи си прочети и инструкцията на бойлера и виж дали не е ЗАБРАНЕНО да се монтира каквото и са е преди комб.клапан. Читател...
masterross - напреднал
Здравей.

Не искам да изпадам в спорове.
Има действаща наредба за водопровод и канализация, където се изисква излозването на възвратен клапан след водомера.
При мен има около 5м тръбен път общо, а и имам редуцир на входа, който действа и като възвратен.
Така, че съм решил да сложа допълнителен възвратен преди предпазният на бойлера, защото не искам върната вода от него да ми надува системата и редовно да се скапват уплътнения и т.н.
Така че, връщането на вода обратно в тръбопровода, който е затворена с едва 5м и без РС е абсолютно недопустимо!
Junak - майстор
Колко е налягането във водопровода преди редуцира?
masterross - напреднал
Вечер вдига над 10.
На втория етаж съм в блок.
Последните етажи нямат проблем с налягането, но при мен си е проблем.
Junak - майстор
Лоша работа. Наистина тогава шанса ти е само разширителен съд. Има такива малки по 4,5 литра, ама в България не съм ги срещал. Твоя познат в Англия може да ти помогне. Друтото, което ми идва на акъла, СО пожарогасител. Правиш му преходник, слагаш то в снопа, гъвкава връзка. Той ще се напълни до някъде и ще си направи възглавница.
masterross - напреднал
Благодаря за идеята за CO пожарогасител.
Намерих в този сайт 2L съд и е бял :)

http://www.water-technic.com/membranen- ... c-2-p2023/

Мисля, че 2L ще е достатъчен за 80L бойлер.

Поздрави!
Andri01 - майстор
Май няма да стане този съд - дават го за макс. работно налягане 8Бар,а ти имаш вечер до към 10Бар. На тебе ти трябва съд с работно налягане минимум 12-14Бар.,за да имаш запас. Стават големи сакатлъци ,ако не съобразиш работното налягане.Бракувана бутилка от леководолазен апарат ще ти свърши идеална работа-те са за голямо налягане.
Стиви - специалист
Не забравяй, че той си има регулатор за налягане и му е необходимо само малко място за милилитрите, които му вдигат налягането при разширяване на водата от нагряването :yawinkle:
Junak - майстор
Ми да слага някъде 1 метър 1 цол тръба, затапена в единия край :)
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Бойлер налягане?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: