Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
liusien - специалист
Здравейте, разбиращи и можещи! Имам може би прост въпрос, но е добре да попитам, отколкото да върша глупости! Обяснявам проблемът:
Моят племенник е свързал помпата, но казва, че първоначално тя не иска да тръгне сама, а някак той е завъртял на ръка ротора на мотора и той е тръгнал да работи... Имам молба към вас - може ли да ме ориентирате как да свържа захранването?! Ще приложа снимка на това, което е свързано в момента, но което не е нормално - двигателят не тръгва сам! Става въпрос за помпа "Виктория Плюс 1,5 НР 1,12 kW 230 V" . Има три проводника - черен, бял и син, но не знам на кои цветове се връзва фаза и нула. Помпата е купена втора употреба и няма описание как се свързва захранването и с ток.
Предварително благодаря за съветите ви!

iliya_i - майстор
Там на третата клема (дясната на снимката) не се вижда какво е свързано, защото е под кабела.
liusien написа:
.... първоначално тя не иска да тръгне сама, а някак той е завъртял на ръка ротора на мотора и той е тръгнал да работи...
Несвързана пускова намотка?
На капачката на клемната кутия, която е махната в монента има ли нещо?
liusien - специалист
чет юни 06, 2019 1:09 pmiliya_i написа:
Там на третата клема (дясната на снимката) не се вижда какво е свързано, защото е под кабела.
liusien написа:
.... първоначално тя не иска да тръгне сама, а някак той е завъртял на ръка ротора на мотора и той е тръгнал да работи...
Несвързана пускова намотка?
На капачката на клемната кутия, която е махната в монента има ли нещо?
Няма нищо свързано на синият кабел - той е свободен. На капачката има лепенка с техническите данни на електромотора... Ето и снимка на капачката...

Тема "Как да свържа помпа "Виктория Плюс"?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: