Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ribolovec2
Мойто табло е доста странна работа. Хола има отделен кръг. Кухнята има ТРИ кръга. Детската има един кръг. Пералнята е на отделен. Бойлера, заедно с печката в банятя и те са на отделен кръг. Всички бушони са по 25А, осветлението - 16А. Всички бушони са автоматични марка AEG. Само главният е 63А български, от тея дето се навиват. До разпределителните кутии не знам колко е дебел кабела, но до всички контакти е 2х2,5 мостов. Освенлението е 1,5 мм2
PCL82
Само можеш да се радваш че са ти сложили отделни кръгове то си е предимство.Таблото ти от описанието което даваш е българско-произвеждаха ги в Петрич и бчха масови от средата до края на 90-те.
Таблото сие вечно щом е от ламарина-няма да има опасност да се счупи нещо както на новите.За АЕГ предпазителите съм чувал че са ги правили в Турция-те вече изчезнаха от пазара.Заоразмеряването на предпазителите 16А за осветлениестава но е излишно голям бих предпочел 10А, а ако имам малко лампи 6А. За контактите имам наблюдението че е станало мания да се слагат 25А за всички възможни контакти и стационарни чреди.Това е така, защото 25А са нужни ако се ползват електрожени, машини за циклене на паркет и др такива мощни инструменти, които не се ползват много често или отопление на ток при общ кръг за две стаи. В останалите случаи според мен това не е правилно-за контактите с общо предназначение и всички уреди до 3000Вт са съвсем достатъчни 16А. Все пак по малък ток - подобра защитеност. А при нужда да се включи такъв мощен уред просто бих го включил в някой от усилените контакти напр. в кухнята.
ribolovec2 - напреднал
Бушоните са made in Germany и са па 20лв парчето. Там празно няма. ВСИЧКИ каонтакти, барабар с тези в кухнята са по 2,5 кв. Подсилени няма. Според мен единствената неточност при мен е в осветлението. Там може 10 или 6 А. Пък и е добре че са по 25.
а как да разбера дали имам такава дефектно токова защита след като имам 3 проводника за контакти и мин 2 жила за осветление?
stsanev - помощник
Моля за малко помощ.
Сега си преправям инсталацията на един таван и се интересувам дали намеренията ми са правилни? Освен това не знам дали има бушони с такъв ампераж.
Табло с бушони:
1 - централен - 63 А
2 - АС (1.6 Kw), + контакти за Audio, TV, Video - 14 A
3 - Бойлер 2 Кw - 14 А
4 - Готв. печка - максимум 5 Кв - 23 А
5 - Съдомиялна, хладилник и микровълнова - 18 А
6 - Осветл. кухня, коридор, баня и 1 контакт в кухнята - 14 А
7 - Контакти и осветление в спалнята - 14 А
8 - Контакти и осветление в хол - 14 А

Има ли смисъл от толкова бушони и добре ли е като разпределение?
Мерси предварително.

Тема "Нови бушони?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: