Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
dobromir.marinov - специалист
Имам малък магазин който в момента се самоохранява.Не ми стиска да се ангажирам със СОТ -фирма.
Искам някой от знаещите да ми каже мога ли сам -със собствени сили и средства/по-малко/ да си реша проблема с охраната.Магазина залепен за къщата в която живея.До сутерена имам достъп само аз.Мисля ,че ми трябва някакъв датчик който да регистрира евентуално движение,сирена и ключ.
batman - специалист
Аз си охранявам вилата с това:
http://constructor.bg/shop/newsdesk_inf ... 6f56d0aa95
Единственото неудобство е че трябва допълнително да си купиш захранване за 12V, сирена и кутия. Иначе досега за 4-ри месеца ми е сработило фалшиво само веднъж.
Ако имаш телефон в магазина си купи една готова аларма с вграден телефонен дайлер (Apolo 7D) от Конрад например сложи си един или два обемни датчика, магнитни датчици също може да сложиш, но според мен е излишно (на, вратите, прозорците и т.н) и си готов.
Тези дайлъри ти трябват при условие, че си излязъл извън къщи/магазина, например си доставяш стока от Метро :wink: .
Justy - майстор
batman написа:
Аз си охранявам вилата с това:
http://constructor.bg/shop/newsdesk_inf ... 6f56d0aa95
Единственото неудобство е че трябва допълнително да си купиш захранване за 12V, сирена и кутия. Иначе досега за 4-ри месеца ми е сработило фалшиво само веднъж.
Ако имаш телефон в магазина си купи една готова аларма с вграден телефонен дайлер (Apolo 7D) от Конрад например сложи си един или два обемни датчика, магнитни датчици също може да сложиш, но според мен е излишно (на, вратите, прозорците и т.н) и си готов.
Тези дайлъри ти трябват при условие, че си излязъл извън къщи/магазина, например си доставяш стока от Метро :wink: .
И аз смятам да слагам такова на къщата. Захранено с юпиес :wink:
Откъде да си купя датчици - обемни , магнитни и вибрационни ?
ELEMENTAL - специалист
От някой магазин за електронни компоненти.Датчици за движение и магнитни има и в Практикер, ама там повечето са скъпи.Примерно магнитните датчици там са по 5 лева.При положение, че една ХЕРКОН(рид) ампулка струва 30 стотинки просто не си заслужава да затваряш излишни пари.
ELEMENTAL - специалист
Добромире, тъй като казваш, че магазина ти е непосредствено до къщата в която живееш едва ли ще ти е необходима алармена система с GSM оповестяване.Ето ти линк на една много по-евтина аларма с доста възможности: http://www.constructor.bg/shop/product_ ... 6f56d0aa95
Що се отнася до сирените, продават се на много места като цените им варират от 10 до 30 лева в зависимост от марката и мощността.
Много по-евтино излиза ако си я реализираш сам( има готови китове)
www.hobbykit.dir.bg/bulgarian.htm -двутонална система цена 6 лева.
(същата фирма продава и готови захранвания 12волта/3ампера-което ти е напълно достатъчно за алармата и за зареждането на акумулатора)
www.neomontana-bg.com/ -(хобиелектроника=>генератори=>двутонална сирена), цена 2,6 лева, но това е кит за сглобяване и ако не знаеш как да запояваш по-добре не се захващай!

Тема "Аларма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: