Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Щом е на 100Mbps максималната дължина на линията е 100м. И какво значи "смяната на целият кабел нито винаги е възможна, нито далновидна" ? Щом веднъж вече е бил пускан, пак може да се пусне дори и по друг път. А относно далновидността - не знам как да я коментирам. Най-малкото като неуважение към клиента.
Та поради ред причини тези кабели НЕ СА предназначени за снаждане и затова никой и не мисли да произвежда такива конектори. Все пак едно парче 100м или по-малко не струва кой-знае какво - 2-3 водки с кола. :lol: Освен това тези кабели нямат кой-знае какъв живот на открито. При такава нужда от снаждане единственото правилно решение е подмяна на цялото трасе.
Та всичко останало е мързел и ТНТМ. Това че нещо работи (незнайно колко добре) все още не означава че е правилно.
:partyman:
Bobby - специалист
Здравей, вярно е, че 100м. е максимума за да не се губят пакети и това е много важно.
Преди да удължиш кабела провери качеството на връзката с:
ping 192.168.1.1 -l 1500
където 192.168.1.1 е IP то на сървъра от който ти идва интернета. Ако не си сигурен в него, можеш да напишеш
dir.bg.
-l 1500 е големината на пакета , 1500 е просто санитарният минимум големина на пакета.
Аз лично тествам с 15000, а когато преди години изграждах мрежи тествах с 65000 ,но това да не ти е цел.
Моят съвет, е ако кабела е над 100м. сложи суитч в кутия IP44 под покрива за да усилиш сигнала.
Ако обаче имаш "мегдан", просто отрежи 2та кабела, заголи ги и свържи всички жици от 2та края по цветове, след което ги изолирай поотделно и накрая всичко заедно обилно с изолирбанд, ама не от магазин за 1 лев, а нещо с надписи по него.
Този метод макар и първобитен, при мен се е доказал много пъти. В никакъв случай не слагай удължителни кутии (без захранване) по покрива, защото досега не съм виждал такава за външен монтаж. Влагата ще ти създаде страхотни проблеми в бъдеще. Метода с изолирбанд е много добър.
За по сигурно използвай FTP или SFTP.
thinkpad - майстор
Gadnyara написа:
Кои са тези АР-та, които ползват PoE по "излишните жила"?
POE се наложи по начин определен, по сходен начин е изпълнено и тук. 100Mbps устройство, без опция за захранване по POE, качено в кутия ПКОМ. Ползваме един POE сплитер, от другата страна кримпим 2 двойки, които влизат в устройството, а другите 2 двойки с лустер клема отиват към жака за захранване на AP-то. Идея си нямам какво е THTM. А FTP кабели за външен монтаж и устойчива на UV изолация има.
hidrazin написа:
Щом е на 100Mbps максималната дължина на линията е 100м.
Хидра, ще ти го обясня така - не винаги си носи човек излишни 50-60 метра мрежови кабел или има възможност да си набави.
Ето как работи един кабел, направен от мен. Имай предвид, че преди AP-то има друго мрежово устройство. И има кабели, които са за външен монтаж, онези с черната изолация и носещото жило случайно да си виждал? И между другото - това за повторното пускане го кажи на ISP-тата. Видях един такъв - усукан с клещите, двойките неизолирани и малко изолирбанд отгоре, ако е на закрито.
Изображение
Bobby написа:
Здравей, вярно е, че 100м. е максимума за да не се губят пакети и това е много важно.
Над 100m няма друга опция, освен да се инсталира комутатор. А удължителните кутии при влага действително могат да бъдат проблемни. За това търся нещо мързеливо, но надеждно.
MIRO_073 - майстор
hidrazin написа:
Щом е на 100Mbps максималната дължина на линията е 100м. И какво значи "смяната на целият кабел нито винаги е възможна, нито далновидна" ? Щом веднъж вече е бил пускан, пак може да се пусне дори и по друг път. А относно далновидността - не знам как да я коментирам. Най-малкото като неуважение към клиента.
=D> =D> =D> =D> Изпревари ми мисълта защото се успах днеска :-D Един да се усети зашо UTP и FTP са в кашони по 305 м. И аз не приемам кабел за 30-40 стотинки и то меден UTP или FTP да се снажда. Ако е FTP-n за магистрала и я снаждате-бягайте клиенти. В крайна сметка началника ти да купува кабели, а не да правите глупости. И искаш да ме убедиш, че твоето запояване и термошлаух е надеждна връзка, ако пуснеш 30-35 метра кабел надолу до клиента?
thinkpad - майстор
MIRO_073 написа:
И искаш да ме убедиш, че твоето запояване и термошлаух е надеждна връзка, ако пуснеш 30-35 метра кабел надолу до клиента?
Не работя в интернет доставчик. Връзката със запояване е надеждна, имам запоен кабел, който вече над 6 месеца работи. Кабела го продават и на 500/1000 метра, не само на 305 метра кашони. Кабела с носещо жило е FTP/M, не FTP-n. А понеже си демагогстваме, очевидно замяната джаста/праста на каквото ни падне не е добро от страна на екологията. Медта е изчерпаем ресурс. Конкретно, трябваше за добавянето на 4 метра кабел да сменя още 24. А и не винаги и навсякъде има кабел.
Ако погледнем темата от друго естество, може да има някой четящ темата, който да иска да си премести компютъра в другата стая, а кабела не му стига до там. Не може да се качи на стълба, където е суича и да си подмени цялата отсечка до него.
hidrazin - майстор
Да, ама когато си му направил 1-2 нади и той си прасне още една какво правим тогава?
Относно медта и пластмасата - рециклират се. И поради това, че у нас сме свикнали да работим по този начин някои хора нямат редовно вода, други нямат нормално напрежение в къщи, трети се чудят защо нета не им стига за един скайп... Ей го с ниското напрежение - в съседната тема:
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 11&t=45521
И те там раздавали мощности, надили, сменяли башони...
Както по-горе писахме - ТНТМ
:partyman:
thinkpad - майстор
MIRO_073 написа:
Е да видим как се казва...
Аха. Нещо такова ли? ЦЪК
hidrazin написа:
Да, ама когато си му направил 1-2 нади и той си прасне още една какво правим тогава?
В темата виждам над 200V. И между другото - цялата ти електрическа инсталация у дома е в снадки. :wink: То не са разклонителни кутии, клеми, удължители,твърди връзки и всякакви връзки. Имаш ли ток у вас или ползваш един непрекъснат кабел от трафопоста до вас случайно? :-D Аз ти показвам PING и виждаш латенцията, като по средата има друго устройство, а то едно си баба знае и него си бае. Добре, разбрахме, че е по-добре да си смениш кабела целият. Ама ти както си клиент, няма да се качиш на стълба и да бъзикаш суича на доставчика ти. А относно THTM - мислех, че е някое съкращение от латиница. Не мислех, че е написано на кирилица.
MIRO_073 - майстор
Да такова. Само с една малка разлика м/у примерите на един от най-големите производители в Европа ПРОЙЗВЕЖДАЩ кабели до 110kV и теоите две магазинчета с неизвестен произход кабели (China) Иначе примера ти е точен :-D

Тема "Удължаване на телекомуникационни кабели(UTP, FTP и т.н)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: