• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lov - майстор
Колеги писна ми да се ровя из нета да диря такъв пакетен ключ. Единствено в каталога на тази фирма го намерих но така и не намерих някой вносител или представител.Но и на мен ми трябва 10А че тоя ми идва малко голям за мястото.
Понеже не си бях играл с подобен тип двигатели и питах в друга тема нека да поясня заданието.
Ключа управлява двускоростен двигател схема ''триъгълник двойна звезда''. И трябва да работи и на реверс и на двете скорости.
Ползването на контактори е неприемливо в случая. Единствената възможна друга преправка е пакет за двете скорости и още един за реверса. Но това само в краен случай. Макар че и той ще се окаже проблем защото водих една купчина безсмислени разговори с търговци.И както се очаква повечето си нямат и понятие от материята.

Прикачен файл

Telux Rotary Cam Switches.JPG
stoy@n - специалист
Виж ТОЗИ линк K1K1060Z1 не е ли като твоят ключ...
lov - майстор
Не не става.
Точно от Шнайдер съм разочарован като отношение към клиента. По телефона им звъннах да питам, че на имейла не отговарят. Е и какво получих в замяна...... Ми кажете каталожния номер пък ще видим. Е и какво да им изтеглям за всеки ключ поотделно datasheet че да му видя диаграмата на включване.
valentino76bs - майстор
lov написа:
Не не става.
Точно от Шнайдер съм разочарован като отношение към клиента. По телефона им звъннах да питам, че на имейла не отговарят. Е и какво получих в замяна...... Ми кажете каталожния номер пък ще видим. Е и какво да им изтеглям за всеки ключ поотделно datasheet че да му видя диаграмата на включване.
Виж на Ел МАРК сигурен съм че ще ти свърши работа,но само за превключване на скоростите,за реверса трябва друг пакетен ключ.ПИСАХ СКОРО НЯКЪДЕ ЧЕ ПРАВИХ ТАКОВА СВЪРЗВАНЕ,на една бор машина. Ключа си има схема за всякакво свързване културна работа дават хората къде да сложиш мостове на ключа.
lov - майстор
Благодаря колеги.
Оказа се че никоя от фирмите в България не предлага такъв. Та по неволя минах и аз на този вариант с 2. Единия за скоростите а другия за реверса.Малко шибано става ако работника както е на високите обороти смени веднага реверса ама да си берат грижата. Макар че като ги огледах май има възможност да се присади от единия още 2 групи и да стане. Аз в края на краищата не съм им снабдител и с каквото има с това ще ремонтирам.Ама пусто налегнаха ме други задачи и ремонта на тази машина остава на заден план.
Johny - майстор
В заводите дето се правеха едно време панелите и другите железобетонни изделия имаха самоходни машини за бетон /ЛИНК/ и там двигателите са такива. Дали при новите наследници не е останало нещо?
lov - майстор
Предишната ми работа беше свързана с много пътувания и контакти. Опитах се и по този начин да диря от колеги включая и писане на имейли и директни разговори с представители на фирмите у нас.Правих го даже от спортна злоба. И май писах по горе някои от консултантите хал хабер си нямат какво диря. Ама майната му купих два пакета и толкова. И без това машинката си има някакви механични проблеми и не се бърза моята работа. Та кат ми остане време ще видя варианта с присадката на контактната система от единия пакет. Ако така не стане ще мисля за някаква блокировка с реле пък или пък да се оправят с писане и инструктаж.Човек няма да пострада най много да се счупи нещо.
Не е нещо фатално разговарял съм със собственика съгласен е на всякакви варианти само дето мен ме чопли да си го направя както трябва да не излагаме занаята.
petrol c20xe - напреднал
Здравейте на всички аз имам едно питане свързано с темата на автора а то е свързването на дву скоростен ел двигател
който работи триъгълник двойна звезда само че и аз искам да го направя с 2 пакетни ключа единия обороти другия реверс и така го и свързах само че когато включа на бързи обороти и мотора не иска да тръгне а само се мъчи а на бавни си работи не ми е ясни как да се извърши схемата с мост на другите 3 извода с тези пакетни ключове 1-0-2
ще съм благодарен ако някой ми даде схема или ми обясни как да го направя
fikata - майстор
151069039 K1F002PL Прекъсвач гърбичен Ith=12А 3 поз.. за двускоростен двигател
http://www.filkab.com/main/bg/products/ ... 8_CAM/321/
  • 1
  • 2

Тема "Пакетен ключ. Помощ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: