Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
Аз пък монтирах 2 светодиодни тела по 60 см в гараж всяко за 18 лв. Освен, че светлинния поток е осезаемо по-слаб от ЛОТ 1х18 ами и бръмчат. Добре, че са в гараж, че аз мислех да купувам такива за кухнята.
А в моя гараж имам тройка ЛОТ 3х40 (3х120 см) със стартери и дросели от време некое си с една българска от дебелите и две полски пури и не помня от кога не съм сменял балони. Е присветка при палене и бръмчи. В последствие добавих китайчета 1х18 с ЕПРА в ъглите на гаража. Не бръмчи, пали веднага, но светлината на пурата е измъчена, няма интензитета на стария лот. Размених местата на пурите и ЕПРА-та пак се изложи. Това което ми се искаше, но не направих е да премеря консумацията на ЕПРА-та и дроселното тяло. Може би така щях да имам обяснение за разликата в интензитета на светене.
Колега, добре е да имаш предвид ,че когато правиш сравнение винаги има водещ параметър.
Показаното сравнение с описаните параметри е доста подвеждащо, та били данните от съответния производител.
Та на въпроса - в повечето случаи се сравнява икономически показател консумирана мощност или светлинен поток нужен при работа.
Самото сравнение се извършва при един основен показател и се гледат другите.
Хайде сега да провери при еднаква консумирана мощност 36W или 3350 lm какви ще са другите показатели. А може и цветна температура - 4000 К, (бяло), живот на лампата в часове, цена за производство (не продажна цена) и т.н.

И да, май се оказва, че Совите не са това, което са ... (с обратен знак)
moimoimoi - майстор
от де я изрови тая тема........да не си археолог ?

Тема "Т8. LED или флуорисцентна тръба? Совите не са това, което са" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: