Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Абе те и диамантените(сапфирните) динамични дози хич не са по-меки. :) Всичко опира до натиска и формата на кристала дето "дращи" по плочата.
:partyman:
miroton - майстор
Кат си прецака плочата ще даде 2лв и ще си купи нова.
sstefanov - майстор
Ако е 2 лв - добре, но повечето нови свестни плочи са по над 30 лв.

За твърдостта нямах предвид на самата игличка а на окачването.
kozl - майстор
А-а-а-а май износването зависи от лостовата система и баланса. Кат е евтино, тури некоя тежест или пружина да натега драскането и айде свирна грамопонеца. А като е скъпо, лагери, противотежести, ми центробежната сила кво я балансира?
Па скъпите шасита са директ драйв, нямат ремък. Ама грамопона ми е Унитра с ремък и дозата магнитна и събира прах нейде из шкафовете у дома.
А имах и Респром с доза тесла пиезокристална.
QuietStep - специалист
silent написа:
Аз не съм специалист, но не може ли да се смени игличката с дозата с някакви по съвременен тип.
Иначе колега потърси в нета за игли и дози. Наскоро на хората от Княз Борис им писах за игла, но докато се разбрем какво точно аз си намерих в Ибей вярно на половин цена, но пък все пак и тези хора трябва да живеят от нещо и предлагат предимството да си купиш на място и с гаранция. Така че не мисля че са кой знае какви скъпари това са вече дефицитни неща и ще стават все по скъпи.

Колега, това хич не е лоша идея!
А как да се включ и аз в този Ибей - къде да направя заявката?
QuietStep - специалист
miroton написа:
Няма какво да стабилизираш,пред усилвателя е стабилизиран,само смени всички електролити с нови.
http://www.kn34pc.com/sch/sch_phono/pho ... rd_201.gif

а това знаеши го Възпроизвеждана честотна лента: 100 ÷ 10000 Hz
Много хубаво, колега...ама...
Тази схема е доста далеч от наличието по платките, както мове да се очаква от руска апаратура :)
И се налага не само електролити да сменям...

Иначе - за домашното ми "студио" на вилата би ми свършил добра работа.
Между другото - дали има смисъл да се бръкна за презапис на CD преди да си слушаме любимите плочи със специфичното "пукане"?... :)
miroton - майстор
Между другото - дали има смисъл да се бръкна за презапис на CD преди да си слушаме любимите плочи със специфичното "пукане"?... :)[/quote]
Всички плочи ги има на МП3 само трябва да си ги дръпнеш.
silent - майстор
QuietStep написа:
silent написа:
Аз не съм специалист, но не може ли да се смени игличката с дозата с някакви по съвременен тип.
Иначе колега потърси в нета за игли и дози. Наскоро на хората от Княз Борис им писах за игла, но докато се разбрем какво точно аз си намерих в Ибей вярно на половин цена, но пък все пак и тези хора трябва да живеят от нещо и предлагат предимството да си купиш на място и с гаранция. Така че не мисля че са кой знае какви скъпари това са вече дефицитни неща и ще стават все по скъпи.

Колега, това хич не е лоша идея!
А как да се включ и аз в този Ибей - къде да направя заявката?
http://www.ebay.co.uk/itm/Audio-Technic ... 1067389440

Колега това е един примерен линк за произволна доза и игла в комплект на Аудиотехника. На английски Cartridge е доза а Stylus е игла.
sstefanov - майстор
Имайте предвид, че такава доза няма да може да се свърже директно с усилвателя, а ще трябва и RIAA коректор.
MamaMy - майстор
Имам много готино шаси автомат на Сони с пневматични амортесьори и електронна корекция на теглото на дозата. Кварцова стабилизация на оборота и задвижване директ драйв. За съжаление вече няма на какво да го слушам. :sad:

Тема "Елементарен въпрос(моля да не ми се смеете много)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: