• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fikata - майстор
Сега обаче се чудя от къде да го взема намирам го на цени от 15лв. до 25 лв. Има ли китайски ментета при тези неща има ли смисъл да си взема за 25 лв. или да се хвърлям на 15 лв.
Съвет няма да ти дам,защото рискувам след време да получа сърбеж на едно място по причина,че съм ти казал от къде да купиш нагревателя. Изборът е твой.
Кажи дали успя да се справиш да свалиш ел.схемата на тази печка от линка,който съм ти дал.
Десен бутон на мишката >>> Save as(Запис на връзката като) >>> EC772W.pdf (Всички файлове)
По лесно е да ползваш Internet Explorer
Steker - помощник
Схемата я свалих, но не се наложи да я ползвам. Вързах ги както ми каза цветните червен, син, черен на фаза, белите на нула и жълто зеления на земята. И викам тръгна обаче на долен нагревател с топъл вентилатор, на долен със студен вентилатор и само топъл вентилатор едвам стига до към 50 градуса. Иначе само двата горни си бачкат, долен и горен бачкат. Викам сигурно е ключа ама там всичко изглеждаше ОК и случайно забелязах едни винчета около вентилатора развих ги опа еврика открих кръглия нагревател около вентилатора, който беше дал фира. Купих от официалния сервиза на Горение за 18.80 нов, викам няма смисъл за 3 лв. да взимам от разни съмнителни места. Довечера ще го сменя и дано тръгне. Малко ме съмнява и долния, поради причините , който изредих. Понеже като включа долен нагревател с топъл вентилатор пак не бачка ама гледам че те са въразни заедно с някви нули и както е изгорял кръгля затова може тази функция да не позволява да работи и долния. Защото пък като включа долен и горен си пече. Бих му хвърлил поне едно око да го видя долния ама незнам как се сваля това чудо. Ако ме светнеш как да го видя. Отзад видяш къде са му изводите и гайките обаче как да стигна до него идея нямам.

Добра идея ли е запоя кабелните обувки на жиците, които идват от печката, за да се включат в клемореда.Сега са само стиснати, но и оригиналните кабелни обувки не бяха запоени. Има ли смисъл?

Още един въпрос как да разбера нагревателите работят ли нормално в смисъл на старата ми печка винаги почервеняваха, а на тази не е така не помня като беше нова дали почервеняваха. Въпроса ми в има ли вариант въпреки, че с мултицета са прозвънени и показва че са здрави може да не работят както трябва. Има ли го този вариант.Горния/те нагреватели обикновено почервенява само вътрешния грила, а външния не почервенява. Те май са комплект.
fikata - майстор
Добра идея ли е запоя кабелните обувки на жиците, които идват от печката, за да се включат в клемореда.Сега са само стиснати, но и оригиналните кабелни обувки не бяха запоени. Има ли смисъл?
Ако ти си ги "стискал" аматьорски без подходящия инструмент -клещи за кербоване /"стискане"/ поне запояването няма да навреди на по добрият ел.контакт на проводника стиснат с кабелната обувка.
горен нагревател около 950 - 1100 - 1200 W
горен нагревател и грил/инфрачервен нагревател/ обща мощност 2900W
инфрачервен нагревател 2000 - 2200 W
долен нагревател 950 -1100 W
стойностите са ориентировъчни и зависят от модела. Опасенията ти,че с времето нагревателите отслабват поради стареене са неоснователни.
Все пак т.к. си любопитен и имаш мултицет,който ползваш за "прозвъняване", използвай го и като омметър. Премери съпротивлението на нагревателите в които се съмняваш и сметни ориентировъчно мощността им за твое успокоение.
fikata - майстор
Кво стана?
Ше пиче ли тъз фурна агньешко за Великден ?
:-D
  • 1
  • 2

Тема "Помощ връзване на печка Горение Е7704W" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: