Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
van4ov - напреднал
Здравейте, колеги!

Имаме една пералня Горение, от която сме доволни, но взе да прави едни проблеми. Тръгва когато си поиска вече около 3 месеца. На настроения е.... Сега 2 дена не иска да тръгне. Мисля си, че ключът на вратата не затваря веригата към платката. Няма другаде видимо лоши връзки.

Искам да Ви попитам как мога да тествам ключа. В него слиза куплонг с 3 кабела, които в другият си край отиват към платката. Ако шунтирам трите кабела на куп от страната на ключа, дали ще разбера дали е той проблема? Той окъсяваща роля на трите ли играе?

Мерси предварително! :)
chano3891 - специалист
в никакъв случеи и трите ще дадеш на късо.
даи модел на пералнята.
rado_ev - специалист
На самата ключалка трябва да има една схема с една бобина и един контакт. Задължително през пробна лампа подаваш напрежение на изводите на бобината, които обикновено са най-далечната от към ламаринката и средната пластинка. Ще видиш как лампата плавно ще изгасне. В момента на изгасването ще се чуе щракване и трябва да се осъществи верига между изводите на дадения контакт на картинката. Трябва да си преместил обаче ламаринката за да може пъпката на ключа да излезе свободно. След като махнеш пробната лампа след известно време, около минута най-много ключалката трябва да прещрака и пъпката да се прибере. По такъв начин провериха една ключалка в сервиз.
Това е относно проверката.
Като съвет, смени ключалката, защото вече е започнала да се поврежда и дори при проверката всичко да е наред, не се знае в кой момент след това пак ще откаже.

П.П. http://www.electroprogres.com/upl/img/447.jpg Това е примерна снимка за да се ориентираш за схемата върху ключалката и да съобразиш изводите на твоята ключалка.
VLADO66 - майстор
Когато има проблем с ключалката диода за пускане на програмата мига два пъти след като се направи опит за пускане на програма.Нова ключалка/оригинална/ е 17-18лв.
van4ov - напреднал
Колеги, по важно ми е да проверя дали в действителност проблемът е от там... как мога да изолирам този бутон
van4ov - напреднал
В един форум за сходна пералня и сходни симптоми един потребител е писал "ако нямаш малки деца даи на касо жиците на изводите C и L и готово "

И аз на ключа имам изводи N, L, C. Някой може ли да каже изводът N за какво е, някаква защита ли е при отваряне да включи помпата?
lyubohar - майстор
viewtopic.php?f=58&t=46313

Тук съм описал моя проблем с ключалката.
Тя си работеше,но понякога се отваряше люка при центрофуга.
Купих нова и сега е наред.
В темата има и снимка на кабелите.
Може да се ориентираш.
След като дадох 16лв.после се оказа,че ги има и за 3.60. :x
Ако намериш такава евтина направо си я смени.
van4ov - напреднал
Като гледам ключа кабелът N игре задвежваща роля и заключваща. Окъсих кабел L и С м/у които има напрежение 156V. Пелалнята отново не заработи. Свалих платката, огледах за лоши връзки и спойки... нямаше.... Защо пералнята ту тръгва ту не ? :(
rado_ev - специалист
Изводът L е вход на фазата и отива към единият край на контакта на микровключвателя и единия край на бобината. Той служи едновременно да подаде захранване към бобината и към контакта на микровключвателя.
Изводът N е нулата и отива към другият край на бобината/биметална пластинка вътре в ключалката/.
Изводът С е другият край на контакта на микровключвателя.
Този колега който е писал да свържеш L и С е имал в предвид да елиминираш електрическото заключване. Като свържеш L и С все едно затваряш контакта, който пропуска основното напрежение към пералнята. Обаче люкът можеш да го отвориш във всеки един момент.
Снимката, която ти изпратих в предишният ми пост беше точно да се ориентираш какви са тези изводи N L С

Тема "Проблем пералня Горение, ключ на вратата-проверка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: