Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Nimi - специалист
Кабел, кабелна връзка или мук. Понякога и те се повреждат. Не са вечни!
Окъсяваш кабелите излизащи от мука. Ако проблема изчезне директно го сменяш. Ако не изчезне ще сменяте кабела.
DaGa - напреднал
Nimi написа:
Кабел, кабелна връзка или мук. Понякога и те се повреждат. Не са вечни!
Окъсяваш кабелите излизащи от мука. Ако проблема изчезне директно го сменяш. Ако не изчезне ще сменяте кабела.
Кабелите излизащи от мука са зад гипскартон вече. Няма ли да стане същото,ако сложа мост на zone и blk на клавиатурата ? /където влизат кабелите на мука?/ Разбира се първо ще разкача мука от клавиатурата ?

Ако не изчезне проблема, кой кабел трябва да се смени ? Този на мука ли ? Кабела го взимах 6 жилен "сотаджииски"
Nimi - специалист
DaGa написа:
Няма ли да стане същото,ако сложа мост на zone и blk на клавиатурата ? /където влизат кабелите на мука?/ Разбира се първо ще разкача мука от клавиатурата ?

Ако не изчезне проблема, кой кабел трябва да се смени ? Този на мука ли ? Кабела го взимах 6 жилен "сотаджииски"
Щом си сменял клавиатурата и проблема остава няма смисъл да слагаш мост за проба.

Проблема е или в кабела между клавиатурата и мук-а или в самия мук.
DaGa - напреднал
Nimi написа:
DaGa написа:
Няма ли да стане същото,ако сложа мост на zone и blk на клавиатурата ? /където влизат кабелите на мука?/ Разбира се първо ще разкача мука от клавиатурата ?

Ако не изчезне проблема, кой кабел трябва да се смени ? Този на мука ли ? Кабела го взимах 6 жилен "сотаджииски"
Щом си сменял клавиатурата и проблема остава няма смисъл да слагаш мост за проба.

Проблема е или в кабела между клавиатурата и мук-а или в самия мук.

Може би не съм споменал,че на старата клавиатура пробвах с мост и пак се индикираше 5 зона своеволно....

Да не би проблема да е в кабела между клавиатурата и централата,понеже той е utp ? Възможно ли е ?
petrov7111 - специалист
Вероятно е някой от кабелите да се е скършил при свръзките. Случва се при UTP.
1115 - специалист
Бих проверил за подут кондензатор на спектрата.
Често при подобен проблем се държи страно контролния панел и се появяват различни аномалии.
lz1wvm - специалист
DaGa написа:

Може би не съм споменал,че на старата клавиатура пробвах с мост и пак се индикираше 5 зона своеволно....

Да не би проблема да е в кабела между клавиатурата и централата,понеже той е utp ? Възможно ли е ?
А ти направи ли нещо,дето те посъветваха съфорумците,или караш по спомени..... :partyman:
DaGa - напреднал
Проблема се оказа в клавиатурата, смених я с вертикална и проблема изчезна.
DaGa - напреднал
Сега пък има друг проблем - понеже при опитите да се установи къде е проблема - преместих мука от зона 5 /клавиатурата/ на зона 2

Зона 2 съм я сложил instant - както беше преди и зона 5, пира е зона 1 (folowing) - при това положение,централата чакаше entry delay-а и чак след това се активираше.... от както мука е на зона 2 /същите настройки като на зона 5 съм задал, зона 5 е махната от тези настройки/ пира не чака а директно се активира
lz1wvm - специалист
Зона 5 никога не е била instant.Зона 5 винаги е entry delay.Друга не можеш да назначиш като entry delay.

Щом си сменял клавиатурата и проблема остава няма смисъл да слагаш мост за проба.

Проблема е или в кабела между клавиатурата и мук-а или в самия мук.
Както ти казаха....Не търси проблема в клавиатурите,ами вземи един уред,мери и пиши. :partyman:

Тема "Въпрос за аларма Paradox-Spectra 1727" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: