Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
rolls - специалист
Draganov написа:
....
П.С. Всъщност,не знам точно тази аларма от какъв тип е,има такива,които в собствена кутия имат акумулатор и такива,които са само клавиатура и платка,а се захранват от акумулатора на сирената,но причината е тази,която ти описах по-горе.
Това по-добре да не го беше писал ...

Задължително цялата система е с резервно захранване - панел, клавиатура, датчици. 1727 е с 1 акумулатор. Големи системи със зонови разширители - всеки зонов е със собствена батерия. Аз лично при повреда/дефект в 1 акумулатор сменям всички.
Външната сирена също е с акумулатор, най-вероятно или 1,3Ah или 2,3Ah, който ако е слаб AUX-а на панела се връзва паралел на тоя на панела. За да не свири непрестанно обаче се блокира с постоянен + или - през релето на панела или друго реле. При отпадане на блокировката - свирва.
Най-вероятно и малкия акумулатор е каталясал и е под постоянна зарядка и така събаря и големия акумулатор.


Въпрос към автора на темата - системата каталяса ли тотално преди да се възстанови мрежовото захранване, и ако е да писна ли сирената преди това да стане.
И още - от само себе си ли спря сирената или я изключихте с код?
pif4o - специалист
Съжалявам за забавянето но имам няколко дни отсъствие :) Значи, сирената съм я сложил вътре в самата кутия на алармата, не е автономна, наи обикновена авто сирена от аларма без никва електроника :) По спомен е вързана на + и - на Bell пак ще я погледна и ще замеря с колко волта се зарежда и ще пиша :)
п.п. измерих заряда, 14,2 показва ама никъде не виждам потенциометър за каквото и да било. Има само един джъмпер ама едва ли е за това.
lz1wvm - специалист
pif4o написа:
Съжалявам за забавянето но имам няколко дни отсъствие :) Значи, сирената съм я сложил вътре в самата кутия на алармата, не е автономна, наи обикновена авто сирена от аларма без никва електроника :) По спомен е вързана на + и - на Bell пак ще я погледна и ще замеря с колко волта се зарежда и ще пиша :)
п.п. измерих заряда, 14,2 показва ама никъде не виждам потенциометър за каквото и да било. Има само един джъмпер ама едва ли е за това.
Загледай се...там е.Може би тример му казват. :partyman:
pif4o - специалист
Тример , тример :) ще се покатеря довечера пак да я огледам хубаво, ама как да съм сигурен тоя тример за заряда ли е, аз мога да закача уреда и да врътна тримера ама ако не е за заряда ще съм разбъзикал нещо друго :) Чакаи да видя ще намеря ли схемата в нета :)

п.п. Млади момко има един тример ама дали е затова, нека които знае да си признае :) Е тоя RV100

Прикачен файл

1727.jpg
nikolovvd - майстор
Измери напрежението на акумулатора в рамките на няколко дни при условие, че не е спирал тока.
14.4V е напрежението при зареждане. Обикновено схемата за зареждане преминава в поддържащ режим след като се зареди и напрежението става 13.7V. Ако това е така, то всичко си е нормално. Просто си измерил напрежението на акумулатора в процес на зареждане.
Но като гледам къде е тримера, май е прост стабилизатор с LM317 или нещо подобно. Имаш диод към плюса и през два паралелно свързани резистора по 20 ома и предпазител се подава минуса към акумулатора. Та старият акумулатор просто си е загубил капацитета. Нормално следствие след няколко годишно подаване на 14.4V към акумулатор.
Преди се чудех защо едни акумулатори изкарват по 7-8 години, а други грохват след 3 максимум 4 години, а са една и съща марка и са купувани заедно.
Draganov - специалист
rolls написа:
Това по-добре да не го беше писал ...
Ти също...
2 броя ето такива http://www.agencybars.com/systems/downl ... /Vicky.pdf централи имам,които взимат напрежение от батерията на сирената.Самата сирена е с електроника и прекъсването на кабела към алармения модул (в който е и клавиатурата ) или към някой PIR датчик я задейства.Мрежово захранване има само към сирената,там е и акумулатора 12 в / 7,2 Ач.
lz1wvm - специалист
pif4o написа:
Тример , тример :) ще се покатеря довечера пак да я огледам хубаво, ама как да съм сигурен тоя тример за заряда ли е, аз мога да закача уреда и да врътна тримера ама ако не е за заряда ще съм разбъзикал нещо друго :) Чакаи да видя ще намеря ли схемата в нета :)

п.п. Млади момко има един тример ама дали е затова, нека които знае да си признае :) Е тоя RV100
Точно той е.Разкачи батерията,и си регулирай зарядното напрежение. :partyman:
rolls - специалист
Draganov написа:
rolls написа:
Това по-добре да не го беше писал ...
Ти също...
2 броя ето такива http://www.agencybars.com/systems/downl ... /Vicky.pdf централи имам,които взимат напрежение от батерията на сирената.Самата сирена е с електроника и прекъсването на кабела към алармения модул (в който е и клавиатурата ) или към някой PIR датчик я задейства.Мрежово захранване има само към сирената,там е и акумулатора 12 в / 7,2 Ач.
Пич, тия допототни Вики-та си ги инсталирай и ползувай ти. Аз лично боклуците на ТелеТек с лайняна пръчка не ги пипвам.
Единствено ЛеГранд-ските им неща.

Тоя пдф даже нема да си направя труда да го чета. То голяма електроника ще требе да разпознае срязан кабел. :-D :-D :-D
Следи ти ги по ток през балансните съпротивления и EOL-а, а сирената през блокировката. Ако е self-contained де ...
pif4o - специалист
Значи да го нагодя на 13,8, ок ще докладвам :)
pif4o - специалист
Така, няколко пъти го мерих преди да пипам тримера и беше 13.75в.
Което ще рече нищо да не пипам :) Благодаря на всички за отделното време.

Тема "Въпрос за аларма Paradox-Spectra 1727" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: