Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
tishotch - специалист
Искам да сложа автономно осветително тяло (на батерии) например, над огледалото на мивката в баня. Причината е, че няма удобен начин да си прекарам ток. Тавана ми е окачен с лунички които не дават достатъчна осветеност като се бръсна например...Дайте някаква идея за някакво осветително тяло с ЛЕД диоди например и работещо с батерии. Може би нещо подобно на това: http://www.ebay.co.uk/itm/251426715597? ... 1423.l2649

.....обаче ми се вижда прекалено китайско. Някаква друга идея ???
tishotch - специалист
Не искам да развалям тавана за кабел. Някакво такова светило търся.
pipilica - майстор
Няма ли опция да смениш една две лунички с по-мощни или с такива насочващи се и да си осигуриш необходимата светлина над огледалото. Дори и да намериш подходящо тяло на батрии бързо ще ти омръзне да сменяш батериите.
П. Петков - специалист
Цитат от О,Хенри почти по темата ("Палачинки по пимиентски"): "Аз винаги съм бил отворен пред жени. Не мога да разбера защо мъже, които могат на гладен стомах да укротяват мустанг и да се бръснат на тъмно, изведнъж се парализират и започват да се потят и да пелтечат, щом видят парче басма, увито там, дето му е мястото. Само след осем минути аз и госпожица Уилела вече гонехме топките за крикет и се сближихме, като да бяхме втори братовчеди." :)
Прикачен файл:
Picture 115.jpg
Picture 115.jpg (36.22 KиБ) Видяна 3398 пъти
Прикачен файл:
Picture 116.jpg
Picture 116.jpg (39.9 KиБ) Видяна 3398 пъти
Lisko - майстор
Това дето си го дал във въпроса го имам - купено от кварталния аналог на "всичко за един лев".
Свети слабо и синкаво. Става за шкафове и др, например да е залепено на горния рафт, с ръка да го бутнеш да включи и да ти освети долния. Даденото от поетичния колега също ми изглежда слабо, но аргументите му - силни - защо ти е допълнителна светлина въобще? да видиш дали не е останал някой единичен косъм ? Тогава и слабото би трябвало да става, ако го доближиш достатъчно.
Последна промяна от Lisko на ср авг 27, 2014 5:53 pm, променено общо 2 пъти.
Bobby - специалист
Можеш ли да снимаш банята, за да се види как стоят луничките?
fox_vt - майстор
Ако огледалото е в комплект с шкафче и има къде да се помести лампа можеш да сложиш светодиоди захранени с две три Ni-MH клетки с нисък саморазряд и си готов.Като се изтощят си ги зареждаш във универсално зарядно за презареждащи батерии и готово.Иначе има по левчетата подобни на показаните лунички с възможност за няколко режима на светене.
moimoimoi - майстор
не може ли да се монтират допълнителни лунички?

изрязваш нови дупки,сваляш най близката луничка която е до новите отвори и с малко гимнастика се прекарва нов кабел който се захранва от старата луничка
tishotch - специалист
Bobby написа:
Можеш ли да снимаш банята, за да се види как стоят луничките?
Когато правехме тавана, ако бяхме сложили тези 2 лунички (от общо 4) по-близо до стената....ама а де :?

Прикачен файл

DSC_0110.JPG
DSC_0110.JPG (110.37 KиБ) Видяна 3295 пъти

Прикачен файл

DSC_0107.JPG

Тема "Автономно осветление над огледало ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: