• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
fore написа:
... оспами цялата тема ...
Темата не е твоя че да мрънкаш кат вдовица за грез...ей.
За какво работиш - не ми дреме, ама май Гого е прав.
Като не става за друго, да вземем да го направим шИфьор. :lol:
Обясни ти се на прост език относно питането - ако си разбрал, добре.
:partyman:
fore - майстор
Специално ти нищо не ми обясни и не каза. За граматика не съм те питал и за вярно изписване на термините също ! И темата не е за това.
Бъркаш Електротехниката с Граматиката.

Аз схемата отдавна я разбрах сам.

Ти не можеш да ме правиш нищо понеже нищо не зависи от тебе..... остани си независим и хидратирай повече в тези жеги, че ефекта не е добре Хидразине............ :drinkers:

Темата е на Обществото и ти съсипа общественополезната тема....... :lol: Комунизъм ти трябва на тебе, не ами Северна Корея !!!
hidrazin - майстор
Ей сега отивам да го преместя в другия крачол... :lol:
Наистина си .... забавен (по-меко звучи).
Сега ще има да се хиля цял ден! :lol:
:partyman:
kuger - майстор
fore, в профила ти пише "енергетик"!!
Недопустимо е да бъркаш основни понятия като "пусков кондензатор" в лум. лампа вместо стартер, и "неонова" лампа за луминисцентна такава.
Аз работих 32 години като електротехник /електромонтьор/, и не си позволих да пиша това в профила си. И рядко давам съвети, при това некомпетентни.
Моля, въздържай се, ще опечеш някого със съветите си!
hidrazin - майстор
kuger написа:
fore, в профила ти пише "енергетик"!!
Това са си bullshit. Ако той е енергетик то аз мога смело да заявя че съм диригент на оркестъра на Българската армия... :shock:
Между другото - извинявам се. Наистина може да е енергетик ако е работил в НЕК.
Там всичките са от тоя сорт "енергетици".... :lol:
Има, или по-точно имаше няколко в НЕК дето си бяха професионалисти ама не им се чуваше думата.
Нооооо... темата е дълга, тежка и неприятна.
Просто бягайте надалеч от "Специалната балансираща група НЕК" за да спите спокойно. :idea:
И да нямате излишни финансови загуби...
:partyman:
Гост - специалист
kuger написа:
fore, в профила ти пише "енергетик"!!
Недопустимо е да бъркаш основни понятия като "пусков кондензатор" в лум. лампа вместо стартер, и "неонова" лампа за луминисцентна такава.
Аз работих 32 години като електротехник /електромонтьор/, и не си позволих да пиша това в профила си. И рядко давам съвети, при това некомпетентни.
Моля, въздържай се, ще опечеш някого със съветите си!
Майкоу погледнах профила му: не само, че :
Интереси: Ядрена физика/енергетика .....ами и :

High level
Професия: Енергетик :roll:
Мен щеше да ме е срам да го напиша това.
Но какво се учудвам- форе-то няма срам от нищо...
fore - майстор
kuger написа:
fore, в профила ти пише "енергетик"!!
Недопустимо е да бъркаш основни понятия като "пусков кондензатор" в лум. лампа вместо стартер, и "неонова" лампа за луминисцентна такава.
Аз работих 32 години като електротехник /електромонтьор/, и не си позволих да пиша това в профила си. И рядко давам съвети, при това некомпетентни.
Моля, въздържай се, ще опечеш някого със съветите си!
Абе, защо не Хидратирате и не Хипервинтилирате повече в тези жеги, вместо само да спамите в темите .... Той бил еди какъв си и се въздържал .....

Това какво ти правиш и не правиш ич не ме занимава. Какви печенета и какви глупости ми пишеш изобщо не разбирам. Ама много на сериозно се вземата, че чак ме досмешава.... :prayer: :lol: :butthead:
Първо темата отиде към граматиката, а сега и към готварството се засилва..... :prayer:

Пишел съм това и онова....... Пишем не пишем, ти Брато не ми оправяш Електриката и не ми вършиш техническата работа и заданията с които се занимавам постоянно.
Шугър Ниското напрежение не ми е интересно, и кондензатора е пусков - искрогасящ което казва повече....., а Стартера, автомобилен ли е, на мотор ли е, какъв е !??? Кое е правилно и кое не не го решавате вие ........
Едно мога да ти гарантирам, че квалификационната ми група за работа с напрежение над 1000 волта е по висока от твоята, ако изобщо имаш такава.... Тук самоуките спецове със средно образование са рядкост.
И аз да те посъветвам нещо- гледай да те не удря тока, че после не можеш да му го върнеш и си пази безплатните съвети за себеси щото не свтруват ! :wink:

Яго па и тоя ГостЯнина.
С какво се занимаваше баща ми и каква докоментация се изхвърли от Енергопроект преди да стане ТИМаджиски заради безхаберието на Държавата ни и сега гние в хамбара на вилата не е ваша работа, но със сигурност поназнайвам някой неща за ЯР- Кандута, ВВЕР-и, РКБМ тежководни - графитени и Моджу реактори от 5-то поколение на бързи неутрони ! Че и ядрените процеси в зоната са ми познати.

А тука седнали да ми говорите за трите фази на ниско напрежение и дали ако ги разбъркаме ще се врътнела Ерномелката наобратно........ :lol:


Стига сте спамили бе Енерго разбирачи, обърнахте темата на говно !!! :butthead:

==-======

ХидраСине такава група в НЕК -"Специалната балансираща група НЕК" аз за сефте чувам. Незнам каква работа си имал с НЕК, но компанията работи с продажби на ток от производителите към ЕРП прекупвачите и е Държавен гарант че крайният потребител изобщо ще получи ток и то на приемлива цена независимо от глупостите на частника ЕРП.
Отделно в НЕК останаха и ВЕЦ-овете.
БЕХ са паразити и те наистина нямат място в системата.

Майсторчета разбирачи.......Смех :lol:

Аз питах за замяна на неонови с диодни тела, а то какво стана ........ Като мухи на
kuger - майстор
fore написа:
....Шугър Ниското напрежение не ми е интересно, и кондензатора е пусков - искрогасящ което казва повече....., а Стартера, автомобилен ли е, на мотор ли е, какъв е !??? Кое е правилно и кое не не го решавате вие ........
Едно мога да ти гарантирам, че квалификационната ми група за работа с напрежение над 1000 волта е по висока от твоята, ако изобщо имаш такава.... Тук самоуките спецове със средно образование са рядкост.
И аз да те посъветвам нещо- гледай да те не удря тока, че после не можеш да му го върнеш и си пази безплатните съвети за себеси щото не свтруват ! :wink:

а
Хе, трябва да имаш шеста :shock:
От кое сметище я изрови?
fore - майстор
Аз все си мисля че по голяма от 5-та няма, ама знам ли...... :shock:

При нас старите Удостоверения ги унищожават след получаване на новите. Както става и с допуските за Стратегически обекти !
А при вас от боклука ли ви ги дават ? Вярно че на удостоверенията няма снимка и може да мине за всеки....... :lol:

И понеже миналата седмица държах изпита за подновяване на групата един въпрос за 1000 лева - тоя е лесен......

Какво се изисква за придобиване на първа квалификационна група ?

1. Лицата трябва да бъдат запознати с опасностите, пораждани от електрически ток.
2. Лицата трябва да бъдат запознати с опасностите, пораждани от електрически ток; при какви условия и техни действия електрическите уредби и мрежи могат да бъдат опасни.
3. Лицата трябва да бъдат запознати с опасностите, пораждани от електрически ток; при какви условия и техни действия електрическите уредби и мрежи могат да бъдат опасни; да знаят правилата за безопасност, пряко свързани с извършваната работа.
4. Лицата трябва да бъдат запознати с опасностите, пораждани от електрически ток и да знаят правилата за безопасност, пряко свързани с извършваната работа.

и един по труден понеже си разбирач-

За кои лица се изисква четвърта квалификационна група за работа в електрически уредби/ мрежи с напрежение над 1000V ?

1. Оперативен и оперативно-ремонтен персонал; старши майстори; монтьори и специалисти по релейна защита, автоматика, телемеханика и свръзки; допускащи, наблюдаващи и изпълнители на работа; специалисти по КИП и А.
2. Оперативен и оперативно-ремонтен персонал; старши майстори; допускащи, наблюдаващи и изпълнители на работа; специалисти по КИП и А.
3. Монтьори и специалисти по релейна защита, автоматика, телемеханика и свръзки;допускащи, наблюдаващи и изпълнители на работа; специалисти по КИП и А.
4. Оперативен и оперативно-ремонтен персонал; старши майстори; допускащи, наблюдаващи и изпълнители на работа.

и да завършиме с един хубав практически

Как се пренасят дълги метални предмети (шини, тръби и др.) в зона на влияние на електрическо поле ?

1. От трима души, както следва: под електропроводни линии с напрежение 220 kV и по-високо - само перпендикулярно на проводниците; в електрически уредби с напрежение 220 kV и по-високо - след свързване с подходящ проводник към заземител.
2. Под електропроводни линии с напрежение 110 kV и по-високо - само перпендикулярно на проводниците; в електрически уредби с напрежение 400 kV и по-високо - след свързване с подходящ проводник към заземител.
3. От двама души с четвърта квалификационна група, както следва: под електропроводни линии с напрежение 220 kV и по-високо - само перпендикулярно на проводниците; в електрически уредби с напрежение 220 kV и по-високо - след свързване с подходящ проводник към заземител.
4. Извършва се от двама души, както следва: под електропроводни линии с напрежение 220 kV и по-високо - само перпендикулярно на проводниците; в електрически уредби с напрежение 220 kV и по-високо - след свързване с подходящ проводник към заземител.


Айде 5-та квалификационна ....... :prayer:

--------------

Дано не си поддръжка на ниското напрежение по селата на въздушните линии, стълбовете и монтьор на елелтромери. Доста лоши впечатления има от такива на моята вила. Гледах им монтаж на таблото. Не знаеха какво точно представлява катодният трифазен отводител които монтират, предпазителя преди електромера беше поставен предварително доста некадърно и не можеше да изключи визуално поради запиране в плексигласената защита пред електромера......

А поддръжката им е ..... :prayer: След тяхна профилактика става .........

И тебе да те питам какви елементи съдържа този отводител едва ли ще знаеш.....
kuger - майстор
Аз съм проЗД електричар, да питам на стълбовете от коя страна се качваш?
Иначе поддържах едни прасенца, синхронни, като най-малкото на 6 Kv беше 1250 Kw, с ТВУ /това не е трудово-възпитателно, ама едва ли ще го знаеш/. Дребаците, като 500-600 малки моторченца с по 50 до 600 Kw с разните им блокировки, тях не ги слагам в сметката.
Съжале, но се пенсионирах преди 10+ години, щях да ти сканирам групата си, но върнах картата. При нас беше - или знаеш, или си в трапа. Много колеги изпратих, мир на праха им!
Та не ми влизай така!!

пп: Щях да пиша още, майната му, няма да си хабя нервите с теб!!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10

Тема "Замана на луминисцентна с лед лампа." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: