• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fore написа:hidrazin, Уточняването дали е стартер или пусков кондензатор с или без глин лампа не е от съществено значение в случая. И трите елемента се съдържат обикновено в схемата.

Има значение щото някой може да прочете глупостите за пусков кондензатор.
И елементите не са три а два глиМ лампа с биметален електрод и кондензаторче.
Стартерът работи и без това кондензаторче.
И се пише с М - глим лампа.
fore написа:Значи така е разумно да се направи. Хем ще стане диодна пура, хем може ако изгори и имаме само неонови тръби пак да се ползва с тях.

Разумно но едва ли е приложимо в по-голямата част от случаите.
От много години телата с ЛЛ се правят основно е електронни "дросели" а те трябва да се премахнат задължително.
И друго - ако си минал на LED пура, едва ли ще се върнеш някога на ЛЛ.
:partyman:
hidrazin, Пак нищо съществено не каза. Аз питам за схемата на свързване ти ми обясняваш граматика и правилно изписване на разни термини от електрониката.......
Всичко може и да работи и с по малко елементи, но фактите са факти...

Ако си в провинцията и си сложил диодна пура която гръмне, може и да ти се наложи да си купиш неонова......
Моите тела са от по старите и не са с електронни стартери.

Много ми е интересно защо, производителите на В-тек не са предупредили за тези електронни стартери, а са дали схемата която съм посочил.
Дали наистина пречат..... :?
fore написа:Много ми е интересно защо, производителите на В-тек не са предупредили за тези електронни стартери, а са дали схемата която съм посочил.

Ти как разбра че не са предупредили?
И каква схема си посочил? Схема от някакъв си магазин а не от тъпия производител Джик-Так...
:partyman:
hidrazin написа:Ти как разбра.....

Хидра, тоя работи в НЕК.... е, като шофьор амааа все пак :-D , а бащата на жена му има най-големия абкант на полуострова. Кажи му коя жица къде да завре за да му светне пурата :wink:
Не го учи на граматика /каквото и да означава/....
Elmark, продават LED пури с едностранно захранване (фаза и нула в единия край, на другия не се подава нищо). Обозначено е на тръбите, но трябва да се внимава.
gogo7777 написа:
hidrazin написа:Ти как разбра.....

Хидра, тоя работи в НЕК.... е, като шофьор амааа все пак :-D , а бащата на жена му има най-големия абкант на полуострова. Кажи му коя жица къде да завре за да му светне пурата :wink:
Не го учи на граматика /каквото и да означава/....

Шофьори, продавачи, приемчици сте вие....... Неможе всички да сме шофьори дори и в държавата на циганите...... :lol: Ама да ти кажа ако бях продавач като тебе щях да вземам повече, отколкото като специалист сега.... та работи за слава.........
Отдавна не съм в НЕК и шофьорите там не стоят пред компютъра..........

Каква е фирмата на тъста ми и какви машини има не е твоя работа, но пък е факт че той е направил фирмата си от 0та и сега е втората по големина в София за подобен вид услуги.
И двамата се разраствате, но разликата е че ти се разрастваш в форумните спорове единствено........ :lol:

Абе ти нали се дърляше в темата с Инверторите най вече или сега се разрастваш в бизнеса...... :butthead:

hidrazin, схемата е от кутиите на Ви-тек и в упътването им. Но както и да е, тя посоката пак отиде не да си помагаме, ами да се заяждаме..... без значение коя е темата и какво се пита :prayer:

Аз поне сам разбрах каквото трябваше.

zz_stefanov то и на В-тек терминалите са от едната страна на пурата ако се вгледаш внимателно в схемата. Замостването е с цел да се запази оригиналният вид на схемата с цел за да може да се ползва тялото и с неонови тръби. :partyman:
Глупости, ще се връщаме на лиминисцентни тръби. LED пурите дето сложихме първо, бяха от скъпите и въпреки това се изплатиха за 6 месеца при денонощно светене. След това поевтиняха и станаха на сметка и за места дето свети само вечер. Щом се изплащат в рамките на гаранцията, всичко е ОК.
Преопроводява се цялото тяло и без това кабелите и носачите са опечени.
В момента на луминисцентните им пълзи цената нагоре.
Аз лично имам резерви към едностранно захранените. А на схемата на V-tak въобще не са едностранно захранени.
Ама да ти кажа ако бях продавач като тебе щях да вземам повече, отколкото като специалист сега.... та работи за слава.........

Така е, но аз продавам моркови на пазара, а не "нови" съединители като тебе. :lol:
В заглавието на темата има грешка,която ми боде очите :-D
zz_stefanov написа:Глупости, ще се връщаме на лиминисцентни тръби. LED пурите дето сложихме първо, бяха от скъпите и въпреки това се изплатиха за 6 месеца при денонощно светене. След това поевтиняха и станаха на сметка и за места дето свети само вечер. Щом се изплащат в рамките на гаранцията, всичко е ОК.
Преопроводява се цялото тяло и без това кабелите и носачите са опечени.
В момента на луминисцентните им пълзи цената нагоре.
Аз лично имам резерви към едностранно захранените. А на схемата на V-tak въобще не са едностранно захранени.

Ами аз ти казах, като си в Прованса и в магазина няма друго ще сложиш каквото има.
Аз опечени носачи и кабели на неонови тела никога не съм виждал.

Ами ако се загледаш в схемата обстойно ще видиш че захранването на В-тек е от страната с надписите. И продавача ми го отбеляза точно това -че при монтажа им се гледа къде са надписите, а на отсрещната страна пише даже да не се подава напрежение.

--------

gogo7777, кой каквото има това продава ! Въпроса е да се харчи...... :wink:

FM STEREO, автора да го оправи или модератора......
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Електротехника”