• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
pif4o - специалист
Момци на времето сглупих да сложа в тоалетната луминисцентно тяло с лампа, и съответно тя не живее особено дълго, та сега си мисля да взема да сменя тая пура с Лед пура, ама да питам, тая лед пура направо я монтирам и светка или трябва да правя някви манипулации по тялото, да махам дросели и прочие, може ли направо да и пусна 220 волта на крачетата и да светне като слънце, щото не виждам инак смисъл що и дросела да бачка в тялото съвсем ненужно да арчи ток и да трупа парникови газове :)
stiv1961 - майстор
Ръгай на 220, те са с такова захранващо напрежение..... ако става въпрос за тези
работно напрежение AC 220 V
консумирана мощност 18W ± 1W
тип диоди SMD2835
брой диоди 96
светлинен поток 1750lm
покритие бял мат
цветна температура 3500 K -т.бяло
размер L1198mm x D26mm
Ей ти и схема на замяната
Прикачен файл:
pura пура puri пури svarzvane свързване led лед diod диод diodna диодна diodno диодно-500x500.jpg
pura пура puri пури svarzvane свързване led лед diod диод diodna диодна diodno диодно-500x500.jpg (91.94 KиБ) Видяна 18977 пъти
8180 - майстор
Дясна колона, втора схема силно ме съмнява. :?
stiv1961 - майстор
То и на лявата колона втората схема ме съмнява ама това намерих в нета. Трябва да има мост на мястото на стартера и дросела.
8180 - майстор
Лява - втора, може и да тръгне, а стартер И дросел на късо може и да гръмне.
Проучвах нещо такава замяна за ок 50 пури, но се отказаха заради цена.
По памет - дросела на късо, стартера се маха, т.е. - лява втора. НЕ СЪМ на 100%.
stiv1961 - майстор
Имах предвид втората схема от лявата колона където двете крачета на пурата не са свързани. Ето още една схема

Прикачен файл

LED пура T8 свързване-500x500.jpg
LED пура T8 свързване-500x500.jpg (37.18 KиБ) Видяна 18955 пъти
MIRO_073 - майстор
Зависи как е направена LED пурата.
hidrazin - майстор
Ми то си го пише - стартер се дава на късо само при дадения модел на този производител. При другите - БУМ. При други модели двете леви крачета вътрешно са дадени на късо, също така и десните. По принцип това с даването на късо на стартера е глупаво като конструктивно решение.
Ако дросела е обикновен, с намотка може и да остане при всички модели.
Ако е електронен - задължително се маха.
:partyman:
fore - майстор
Защо е нужно даването на късо на крачетата на стартера ? В комплекта на В-тек има мост с форма на пусковият кондензатор.

А дросела ако остане, консумира ли нещо или е като проводник ? Има ли топлинни загуби в него.

Електронният дросел как се разпознава ?

------

Ако се остави дросела после може пак да се ползва за обикновени неонови тръби.
hidrazin - майстор
fore написа:
В комплекта на В-тек има мост с форма на пусковият кондензатор.
Какъв е тоя пусков кондензатор? Да не говориш за стартера? Той не е кондензатор.
Дава се накъсо само при тъпите Джик-Так заради конструктивното им изпълнение.
Електронния дросел се разпознава по това което е написано на него и най-вече по тегло - много е по-лек от класическия.
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Замана на луминисцентна с лед лампа." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: