• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Чираче - майстор
Гост написа:
Чираче написа:
Това ме засегна ЛИЧНО
Що, така? Не знаехме, че разполагаш с някаква власт...
Вероятно е другата причина :?
Не е добре да се чете и отговаря избирателно. Вече съм пенсионер, и без никаква власт. Ако обичаш, отговори по същества, а не със заяждане.
Гост - специалист
Сам отговори, че не разполагаш с власт- значи остава другото.
Чираче - майстор
Гост написа:
Сам отговори, че не разполагаш с власт- значи остава другото.
Другото е за теб. Да го д....ш :lol:
Гост - специалист
Разбирам, че си закопнял за мъжка любов, но не си мой тип- потърси си някой друг, с когото да си д.хате.
gogo7777 - майстор
Чираче написа:
Но да изясним въпроса с безплатното образование. Кога е имало такова, и какво е било качеството му? Съпоставимо ли е със съвременното, КУПЕНО?

И сам си отговарям. Безплатно беше образованието ЗА ВСИЧКИ преди 1989 г. В оня омразния строй. След това всичко е платено.
А дали е съпоставимо? Ами не, не е. Тогава се учеше за знания, а не заради дипломата. И тогава имаше изключения от страна на протежетата на Партията майка.
Не можеш сам да си отговаряш, защото отговора ти не може да бъде обективен......поради факта, че си със закърняло мислене, безпаметен и комсомолец.

Всички помним кои и как продължаваха обучението си във ВУЗ. Рушвети, услуги или по нареждане. Друг начин нямаше и не съществуваше. Кадърният кадър се създаваше в техникумите, че дори и в ПУЦ-те. То нямаше много какво да се научи, но това, което минаваше през "завесата" се усвояваше бързо от любознателните. Да тогава имаше такива ученици, сега почти няма. Примери колкото щеш имам.
И по-добре.....това сито красноречиво показва на какво ниво сме СЕГА.....тия отрочета на власта сега са преподавателите на сегашното поколение младежи......ей така ще си живуркаме още 1000 години, в неведение :wink:
Чираче - майстор
gogo7777 написа:
Чираче написа:
Но да изясним въпроса с безплатното образование. Кога е имало такова, и какво е било качеството му? Съпоставимо ли е със съвременното, КУПЕНО?

И сам си отговарям. Безплатно беше образованието ЗА ВСИЧКИ преди 1989 г. В оня омразния строй. След това всичко е платено.
А дали е съпоставимо? Ами не, не е. Тогава се учеше за знания, а не заради дипломата. И тогава имаше изключения от страна на протежетата на Партията майка.
Не можеш сам да си отговаряш, защото отговора ти не може да бъде обективен......поради факта, че си със закърняло мислене, безпаметен и комсомолец.

Всички помним кои и как продължаваха обучението си във ВУЗ. Рушвети, услуги или по нареждане. Друг начин нямаше и не съществуваше. Кадърният кадър се създаваше в техникумите, че дори и в ПУЦ-те. То нямаше много какво да се научи, но това, което минаваше през "завесата" се усвояваше бързо от любознателните. Да тогава имаше такива ученици, сега почти няма. Примери колкото щеш имам.
И по-добре.....това сито красноречиво показва на какво ниво сме СЕГА.....тия отрочета на власта сега са преподавателите на сегашното поколение младежи......ей така ще си живуркаме още 1000 години, в неведение :wink:
Ама ти ВЕРНО се правиш на УЛАВ, както си написал в подписа си :lol:
Вярно -бил съм и чавдарче, и пионерче, и комсомолец. Такива бяха времената. А ти не си ли бил? :?
За влизането ми във ВУЗ - бях, и все още съм любознателен и ученолюбив. Завърших Теникум с отлична Диплома, втори по успех от 4 паралелки. Бях приет с първо класиране още преди казармата. Вярно, че имаше трима с по-нисък бал от моя в класирането преди мен. Вероятно партийни протежета. Никой не ми е виновен, че в рода ни никога не е имало активни борци и партийни членове. :lol: И аз нита съм искал, нито съм станал партиен член до днес на никоя партия. Така и ще остана. :?

Дано да ти светне пояснението. Де да имаше повече такива закърнели мислещи хора като мен. :?
gogo7777 - майстор
Ми верно, я. Този имидж работи.
Не знам кой ти е писал шестиците, ама като гледам, колко знаеш за тия врати и порти....сигурно е друг кадър от невероятното ни тогавашно образование.
Комсомолец не съм бил....с доста мъки го постигнах.....и имах само тройки и четворки... :lol:
fore - майстор
Чираче написа:
kuger написа:

До като бачках се нагледах на такива "резултати от безплатното ни образование"! Дето хем са тъпи, хем с власт!
Капиш?

Това ме засегна ЛИЧНО. Вероятно не само мен.

Но да изясним въпроса с безплатното образование. Кога е имало такова, и какво е било качеството му? Съпоставимо ли е със съвременното, КУПЕНО?

И сам си отговарям. Безплатно беше образованието ЗА ВСИЧКИ преди 1989 г. В оня омразния строй. След това всичко е платено.
А дали е съпоставимо? Ами не, не е. Тогава се учеше за знания, а не заради дипломата. И тогава имаше изключения от страна на протежетата на Партията майка. А сега какво е - раздават джипове, правят томболи с цел привличане на кандидати за образование?
Мога да кажа със сигурност, че колегите от моето поколение бяха с качествено образование. За разлика от "колегите" след това. Не е допустима инженер да не различава болт от гайка, да не може да направи скица на детайл, камо ли чертеж. Е, има и изключения, но е малък процента.

Така, че по-кротко с изявленията!!!!!

КАПИШ?????????
Евала Чираче, много точно им го каза !

Веднага мога да ти кажа въпросните хора които се заяждат тук какви са - Комплексари, хора които плюят образованието, плюят отминалото време само защото така им изнася. И най лошото е че го приравняват със сегашните платени висшисти и управляващи.
Всъщност сегашното е тотална щета. Аз съм учил и неплатено и магистър -платено.
Истината е че който искаше и преди ставаше специалист в дадената област и сега пак може да стане специалист и срещу по малко пари за образование макар и платено. А които е само заради дипломата или желанието на родителите му и милиони да му се изсипят е все тая......
Висше, не висше, ако не хванеш да заваряваш, заварчик няма да станеш, макар и в ТУ да завършиш ММТ..... Брато го завърши, но е Програмист..... :wink: Аз пък съм ТК инженер, но мога и да заварявам при нужда........
Като се влезе в обект с ВН, независимо дали е ОРУ или ЗРУ човек трябва да знае някой основни правила за безопасност за да не стават големи бели. Макар че не съм от поддръжката съм имал работа и в К. зала и в Каб простори и в Акумулаторно и в откритите полета на ОРУ и тнт.
Трябва желание и да се бара.....

Та всъщност така стоят реално нещата, и хората които се заяждат с мене или тебе, имат разни комплекси и търсят удушник тук, следят за правописни грешки, обясняват как образованието ни не става, как нищо не става, а те са Професори.
Да те наистина са Форумни Професори. Така е.

И докато се случва това в Румъния нещата се подобряват. Там хората не се ядат по форумите, ами вкарват тези платено образованите власт-имащи в затворите.

Та това е. И да им се връзваме и да не им се връзваме- Затъваме все по надълбоко с този си манталитет на Форумни Професори !

А иначе доктор Марморски или Мармотски беше е казал - за Комплекси пийте витамин Бе Комплекс ! :lol:
Чираче - майстор
gogo7777 написа:
Ми верно, я. Този имидж работи.
Не знам кой ти е писал шестиците, ама като гледам, колко знаеш за тия врати и порти....сигурно е друг кадър от невероятното ни тогавашно образование.
Комсомолец не съм бил....с доста мъки го постигнах.....и имах само тройки и четворки... :lol:
Виж сега, няма как да се разберем с твоя начин на комуникация. Когато казваш на някого, че не разбира, или греши, редно е да посочиш с аргументи това твърдение. Иначе увисваш, и става дърдорене от пусто в празно. А виждам, че това го владееш
най-добре. Нали така хегеш-мегеш? Ама какво ли се учудвам - потенциала на тройкаджиите е толкова. :lol: :lol: :lol:
kuger - майстор
Явно засегнах други, за които не съм и помислял лошо /поне докато не се издънят/.
Дължа им извинения :prayer: !

Но, човек с претенции за знания да нарича елементарни неща с грешни имена, това не мога, и няма да приема!.
Това говори за некомпетентност, от всякъде!

Още, никога съм нямал претенции за "форумен професор" /fore, ти си такъв/. Дори избягвам да давам мнения, макар че знам доста от професията /за НН и ВН/.

Още, мога да дам примери за такива "грешки" на образованието ни, хора с високо мнение за себе си, и нищо между ушите. Мога и да постна какви, меко казано магарии са правили.

Още, включиха се и други колеги, заядоха се, за това съм виновен аз, моля, извинете ме!

Още, спирам да пиша в тая тема, нека fore се мисли за велик!

пп: fore, сигурно си на години,толкова, колкото аз имам като стаж, и безсънни нощи по аварийни ремонти!
Бъди жив и здрав! Но, не припарвай до ВН, да не те пишат по вестниците / пу-пу, дано не/!
Работи си от кабинета и давай акъли на лаиците!
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Замана на луминисцентна с лед лампа." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: