Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ivanovbg - майстор
Тогава ето ти примерна схема за идея и лесно може да се доразвие. Изображение

Предишната беше много огромна :lol:
С потенциометъра регулираш напрежението с което да изпробваш кабела. Все пак не искаш да го пробиеш допълнително :wink:
Virtuozo - специалист
Благодаря за схемата.Кое ме тревожи обаче в нея. Аз не съм електрончик,но тази схема мога да я изпълня със затворени очи (като с това не казвам,че съм много добър а че ми се вижда елементарна) Наистина ли с това нещо може да се открие повреда в кабел? Високоволтова намотка с тънко сечение свързана към кабел който дава частично късо не е ли опасно за трафа?
ivanovbg - майстор
С тази схема можеш да пазиш телета, но да откриеш кабел не става. Трябва да се преизчислят параметрите и. Генерираните импулси са с енергия от около 0,15-0,2джаула.

:partyman:
Virtuozo - специалист
Мислех,че темата ще привлече повече мнения и коментари а всъщност имаше всички предпоставки понеже въпросите са много,някои трудно разрешими,но други доста елементарни. Освен това заданието е рядко и интересно. Но нищо аз съм пуснал темата и ако искам тя да живее най-редно е да дам пример че не съм я изоставил! И понеже наистина не съм, ще споделя какво се случи през изтеклите няколко дни (когато ми остане време отделям по-малко).
Значи разглобих 5те текстолитови плочи и извадих всички кондензатори,като работата излезе,че не се събраха в тава за печене на яре или агне ако по ви харесва :yawinkle:
След това взех три листа дебела поцинкована ламарина като на двата разпробих по 100 отвора а на единия 200. Монтирах всичките 200 кондензатора на този лист с 200-те отвора и след това го затворих отдоло и отгоре с останалите 2 листа. Как се нахлузва плоча със 100 отвора 5.5мм върху 100 шпилки 5 мм така че да съвпаднат въпреки че двете ламарини бяха пробити едновременно за да са съосни,това нещо уверявам ви го знам само аз :finga:
След това със високоволтов кабел съединих двете крайни плочи и се получи следното:
Кондензаторна батерия 200 кондензатора по 50nF на 10000v в паралел.
Общ капацитет измерен с мултицет 9.74 микрофарада.
Маса кондензатори и ламарина 40кг.С обличането и комутациите които не съм направил ~60кг.
Габарити В-Ш-Д 55-55-20 см.
Ето линк за онагледяване на всичко описано до тук.
http://media.snimka.bg/s1/4085/034414664.jpg?r=0
Засега нещата са на този етап.Но имам дадена препоръка,която ми харесва и идеята е да зареждам батерията с помощта на трансформатор за неоново осветление с параметри U-6.2kv. I-30ma изправени с високоволтов токоизправител. Все още не съм на ясно ще се слага ли токоограничителен резистор и какъв точно по спецификации.
Комутациите (зареждане,разкачане,изпразване,зареждане...) които по принцип са елементарни,но не и при тези напрежения все още не съм доизбистрил.
Та ако някой иска да се включи със съвети и отговори по темата да заповяда.Нито съм правил такова нещо досега,нито пък това което съм замислил не е непременно това което ще бъде на финала,ако предложите друго обещавам да го имам в предвид.
Творението го правя само от любов към спорта,тъй че и бюджета е ограничен,затова нямам интерес към готови продукти и ако е възможно това което предстои да е съвместимо с това което до тук е направено.
Предварително благодаря :partyman:
Малко е стара темата , но да попитам с какви слушалки мога да заменя фабричните на robotron 81018 .

По спецификации намирам това :

Гнездо для наушников Robotron 81018:

- количество -2;

- сопротивление - 400 Ом.



Но на пазара не мога да открия такива слушалки които да са 400 om.
пет юли 13, 2018 9:36 pmhidrazin написа:
ТУК

:partyman:

Мерих оригиналните . 320 ом на едната слушалка. Тези като са 2х200 ще вършат ли работа ?
Christo - майстор
:partyman:
[/quote]
Мерих оригиналните . 320 ом на едната слушалка. Тези като са 2х200 ще вършат ли работа ?
[/quote]
Премери на куплунга. От 320 Ома паралелно стават 160 или 640, ако са последователно свързани. С тези по 200 Ома се получават 100, съответно 400 Ома
съб юли 14, 2018 2:53 pmChristo написа:
:partyman:
Мерих оригиналните . 320 ом на едната слушалка. Тези като са 2х200 ще вършат ли работа ?
[/quote]
Премери на куплунга. От 320 Ома паралелно стават 160 или 640, ако са последователно свързани. С тези по 200 Ома се получават 100, съответно 400 Ома
[/quote]

Слушалките са с два отделни куплунга . Съответно на лява и дясна слушалка са по отделно и затова ги премерих че са по 320 ома едната.
hidrazin - майстор
Ето ти слушалки 400 ома. Грабвай ги че на пазара високоомни слушалки вече трудно се намират.
ТУК
Ето ти и 600 ома слушалки:
ТУК
В края на краищата може да използваш и малък външен усилвател.
Например може да изкормиш такъв от старо CD или DVD за компютър.
От тези дето имаха изход за слушалки. Тогава ще може да използваш всички масови слушалки дето са 16 или 32 ома.
Платката е нещо такова. Изрязва се само усилвателя и става чудесно - малко и за без пари.
Изображение
Изображение
:partyman:

Тема "Направи си сам щоц генератор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: