Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kuger - майстор
preslav написа:
a3ot написа:
Направих триодината, но започна да гори бобината на главния контактор(220V), моля ако някой има идея да сподели.
Мери ли колко волта отиват на този контактор?
Най-вероятно 0,4 Кv.
plamen6703 - майстор
a3ot написа:
Направих триодината, но започна да гори бобината на главния контактор(220V), моля ако някой има идея да сподели.
Не си споделил какви контактори ползваш, ако си ги изровил из някоя маза и са съхранявани на сенчесто и влажно място :wink: не трябва да се чудиш, че ти "гори" бобината на контактора... :-D
a3ot - напреднал
Контакторите са чешки V 40 А, контактор Y KB II 32 A , РТБ 11 40 А. Пускателя е български на ЕАЗ, но му липсваха някои кабели на оперативната верига, оригинално е на 220 В .
preslav - майстор
a3ot написа:
Контакторите са чешки V 40 А, контактор Y KB II 32 A , РТБ 11 40 А. Пускателя е български на ЕАЗ, но му липсваха някои кабели на оперативната верига, оригинално е на 220 В .
Провери ли какво отива оригинално в оперативната?
plamen6703 - майстор
plamen6703 написа:
a3ot написа:
Направих триодината, но започна да гори бобината на главния контактор(220V), моля ако някой има идея да сподели.
Не си споделил какви контактори ползваш, ако си ги изровил из някоя маза и са съхранявани на сенчесто и влажно място :wink: не трябва да се чудиш, че ти "гори" бобината на контактора... :-D
Контактора ти нов ли е, респективно бобината на контактора нова ли е, "бръмчи" ли като включва...магнитопровода може да създава проблем... Като цяло, ако ползваш стари контактори пробвай с нов контактор да видиш дали ще има проблеми и може да се окаже, че няма да "гори" бобината на контактора...
a3ot - напреднал
Контакторите са нови, 220V е оперативното U.
azaz1217 - помощник
a3ot написа:
Контакторите са нови, 220V е оперативното U.
Имах подобен проблем - при преминаване на триъгълник изключваше авт.прекъсвач за оперативната верига(сложих едно еднополюсно автоматче да пази тези 220V).Оказа се че съм оплел силови и оперативни кабели , и при голям ток се индуктира някакво напрежение в оперативната верига .
preslav - майстор
azaz1217 написа:
a3ot написа:
Контакторите са нови, 220V е оперативното U.
Имах подобен проблем - при преминаване на триъгълник изключваше авт.прекъсвач за оперативната верига(сложих едно еднополюсно автоматче да пази тези 220V).Оказа се че съм оплел силови и оперативни кабели , и при голям ток се индуктира някакво напрежение в оперативната верига .
Аз за това попитах дали е мерено това оперативно или само си мислим, че е 220 - при толкова кабелак човек понякога се заблуждава.

Тема "ТРИОДИНА !!!! важно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: