Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
БайТанас написа:
Като си вземеш и уреда ще прескочиш 4 бона. :rolleyes:
Аааа... Споко. Той уреда е наличен и е още в кашона. Просто грешка при поръчката.
Не са му поръчани аксесоарите когато е трябвало. Така че няма да стигне толкова. :-D
:partyman:
lecki - специалист
Ако може изкарайте четките на генератора и пуснете мотора на звезда (за колкото може по-кратко) като блокирате
триъгълника, ако завърти в правилната посока по схемата подключете другите проводници.
Ако не, разменяте две фази и готово.
Друг вариант да захраните самия ел. двигател през някъкви съпротивления
може три лампи (100 - 500Вт), дори да не завърти чрез превъртане на ръка да се установи посоката
на въртене. Лампите да бъдат по две последователно.
a3ot - напреднал
Здравейте, искам да сменя оригинални ключ Y/∆ на триодин с ПВЗТ . Въпросът е дали само се прехвърлят кабелите или трябва и някакво преустроиство да се направи и на колко сек. се настроива релето за време?
Благодаря предварително!
kuger - майстор
Прехвърлят се кабелите само /внимавай с обозначенията на изводите!/. Преди да започнеш, засечи времето за развъртане в звезда, добави секунда и това време настрой на релето.
a3ot - напреднал
Работата е там, че не мога да отчета времето, защото ключа не работи :?
Hoвoceлckи - майстор
А наясно ли си кои три краища се окъсяват за звезден център, на кои се подава захранване и на кои - при триъгълник? По принцип би могъл да го развъртиш "принудително" в "Y" за да засечеш времето за развъртане.
lov - майстор
Слагаш един клещови амперметър на някоя от фазите и релето на максимум. Двигателя обаче трябва да си е под товар както си е на машината. Пускаш и гледаш след колко време тока става стабилен добавяш няколко секунди отгоре и си готов, Човек с практика го прави и на слух с няколко пробни запуска.
kuger - майстор
Аз съм я правил тая процедура, няма нищо сложно. Може би съм имал късмет, че всички изводи си бяха маркирани. Но, и това не е голям проблем, има си лесни начини за определяне начала и краища на изводите. А времето за превключване, по спомен не надминаваше 6-8 секунди.
a3ot - напреднал
Направих триодината, но започна да гори бобината на главния контактор(220V), моля ако някой има идея да сподели.
preslav - майстор
a3ot написа:
Направих триодината, но започна да гори бобината на главния контактор(220V), моля ако някой има идея да сподели.
Мери ли колко волта отиват на този контактор?

Тема "ТРИОДИНА !!!! важно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: