• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Колеги значи пералнята е нивелирана перфектно няма луфтове като е хвана е стабилна пробвах е на празен барабан просто спи дали е от това за разпределяне на прането незна :?
alsted - майстор
Може да е от неравномерно разпределяне на дрехите при развъртането, но може да има и проблем с окачването/успокоителите (писах го по-горе, не го ли прочете).
Тези големи вибрации още от самото начало ли са си или се появиха в последствие? Отведнъж или постепенно се усили шума?
radius - майстор
fox_vt написа:
Също ако има много пяна при опит за центрофуга мотора се товари...
Защо така, стана ми интересно?
VLADO66 - майстор
Това е положението с тия икономии на материал.Слага се един кютюк от полимербетон отторе и това е.Пералнята тежи 50 кила и искаме да не вибрира.Една Миле тежи най-малко двойно и тежестите/от чугун/ са откъм лагерите и люка.
fox_vt - майстор
VLADO66 написа:
Това е положението с тия икономии на материал.Слага се един кютюк от полимербетон отторе и това е.Пералнята тежи 50 кила и искаме да не вибрира.Една Миле тежи най-малко двойно и тежестите/от чугун/ са откъм лагерите и люка.
Да да сигурно ще е 50 кила :-D едвам я качихме 9 стъпала до асансьора.И аз като тебе си мислех че новите са леки,може и някои да са така но не и аристон и по точно модел 109 :lol:
radius написа:
fox_vt написа:
Също ако има много пяна при опит за центрофуга мотора се товари...
Защо така, стана ми интересно?
Ами когато прането е примерно пухкава болана тя много разпенва и като тръгне да центрофугира целия барабан става в пяна.Чува се едно шляп шляп шляп и спира центрофугата,как разбира че се товари нз.Ситуацията е аналогична ако се пусне центрофуга без да е източена водата.
Draganov - специалист
Колеги,да не отварям нова тема пиша в тази.
Пералня Electrolux EWF 12270W ,на 11 години,работи супер.
От известно време започна да "друса" при центрофугиране и логично се насочих към
амортисьорите.Купих 2 и ги смених,въпреки,че не са съвсем същите,защото моя модел вече не се произвеждал.Озадачи ме конструкцията както на оригиналния,така и на новия - един пластмасов цилиндър и едно бутало вътре.При това отворена система,въздуха си излиза свободно.И двата края се захващат към корпуса и казана с едни кухи пластмасови щифтове...
Как това нещо осъществява "амортисьорни" функции?
Утре жената ще пере и ще ви кажа изчезнаха ли друсалките след смяната.
Ники274 - специалист
Като гледам къде са пуснати темите сигурно проблема е някъде в елетротехниката : )))))
Между другото и аз имам проблем с пералнята-подлизва вода по чекмеджето и прави локва на земята,но съм пуснал темата в раздел ремонтирай сам.Чудя се дали не трябваше тук да я пусна ...... :?
zz_stefanov - майстор
Draganov написа:
Колеги,да не отварям нова тема пиша в тази.
Пералня Electrolux EWF 12270W ,на 11 години,работи супер.
От известно време започна да "друса" при центрофугиране и логично се насочих към
амортисьорите.Купих 2 и ги смених,въпреки,че не са съвсем същите,защото моя модел вече не се произвеждал.Озадачи ме конструкцията както на оригиналния,така и на новия - един пластмасов цилиндър и едно бутало вътре.При това отворена система,въздуха си излиза свободно.И двата края се захващат към корпуса и казана с едни кухи пластмасови щифтове...
Как това нещо осъществява "амортисьорни" функции?
Утре жената ще пере и ще ви кажа изчезнаха ли друсалките след смяната.
Фрикционни амортисъри. Трябва да ти отговарят по сила на триене в нютони и по размери на старите.
Draganov - специалист
Ники274 написа:
Като гледам къде са пуснати темите сигурно проблема е някъде в елетротехниката : )))))
Между другото и аз имам проблем с пералнята-подлизва вода по чекмеджето и прави локва на земята,но съм пуснал темата в раздел ремонтирай сам.Чудя се дали не трябваше тук да я пусна ...... :?
Колега,темата е пусната 2015 г.,просто тук я открих и използвах да задам въпроса.Или просто ей-така да правим забележки,да пълним форума...
zz_stefanov написа:
Фрикционни амортисъри. Трябва да ти отговарят по сила на триене в нютони и по размери на старите.
Благодаря,колега.Изображение
Оригиналните са като горния модел,новите - като долния модел.
Дано стават,че един час се борих да ги сложа.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем вибрации с пералня Hotpoint-Ariston AQD970D49" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: