• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Колеги здравей те,имам пералня със сушулня комбинирана модел Hotpoint-Ariston AQD970D49 като започне да центруфужи тресе и вибрира супер много,незнам вече какво да правя всичко е свалено транспортни болтове и така нататък няма някакви чужди предмети стереопор останал или нещо такова,нивелирана перфектно,дойде техник от сервиза гледая каза че това било нормално,за мен нее нормално такова тресене и вибриране,пералнята е чисто нова на 7 месеца незнам,неможе толква скъпа и хвалена пералня да работи така,супер "тиха" незнамси к'во, аз съм на 3-ят етаж като сляза на 2-ят се чува като центруфужи и вибрира, :? АКО МОЖЕТЕ ПОМАГАЙ ТЕ С ОПИТ ИЛИ НЕЩО ТАКОВА :?

Прикачен файл

image-1014741c157342a9e22a157e7c6a213ea79e802e165712680efeb2dcc7e2032e-V.jpg
fox_vt - майстор
На празен барабан бие ли при центрофуга?Възможно е да има заминал амортисьор.Аз съм със по стар модел без сушилня а майка е със сушилня и няма никакви такива звуци.Все пак има допустими нива на дисбаланс като пералнята сама си преценява дали е много или не,ако е над нормата пак балансира прането и така докато влезе в граници.
На празен барабан не съм е пробвал сега ще е пусна обаче на каква програма със сушилня или без :?
8180 - майстор
Тези килограми на снимката обикновено са рекламни или само за 1-2 програми.
Опитайте с по-малко пране.
Чисто нов Самсунг на трето пране го направи този номер, но после жените му "хванаха цаката".
о.к. колега ще кажа на жената да експементира с програмите :roll:
fox_vt - майстор
vankuu87 написа:
На празен барабан не съм е пробвал сега ще е пусна обаче на каква програма със сушилня или без :?
На съкратената програма без сушилня или даже можеш само да пуснеш центрофуга и ще се види.Теглото на прането не би трябвало да е проблем-тъпкал съм моята до откат и няма проблем.Предполагам че не перете маратонки и прочие че съм виждал и такива чудеса а е много вредно за машината.Също така ако сте на максимални обороти вижте за пробата как ще е с по ниски.
valentino76bs - майстор
vankuu87 написа:
Колеги здравей те,имам пералня със сушулня комбинирана модел Hotpoint-Ariston AQD970D49 като започне да центруфужи тресе и вибрира супер много,
Колега и аз имам АРИСТОН ....даже и тръгва да простира :) горе комшията е с КАНДИ ми същата леш чувам я при центрофуга все едно е АН 24 :)
alsted - майстор
Биенето се проявява по-скоро при малко дрехи. На старите Перли в инструкциите пишеше да не се ползва центрофуга при пране на "1/2". Всъщност причината е, че при рязкото развъртане малкото дрехи остават на топка. Има различни начини това да се предотврати, но коло му е да се е появил дефект точно в "начина" :? Другото е проблем по окачването или успокоителите. Това - само на място от техник. Ако можеш да ни направиш клип (може би на фона на звук от телевизора като покажеш за миг степента на усилване). С този клип (линк) би могъл да се обърнеш към ръководството на сервиза като подхвърлиш, че си решил да питаш в мрежата. Вероятността да ти вържат е незначителна, но не виждам как би могъл по друг начин да ги размърдаш. Дано само нямаш моя късмет от рекламацията на Сони :!:
fox_vt - майстор
При Аристон има вградена защита от дисбаланс,когато тръгне да вдига оборотите ако има много биене намалява и върти докато се наместят и пак пробва центрофуга.Така отлага докато биенето не е в допустимите норми,и може да удължи оставащото време до края на програмата неограничено дълго.Нз какъв е датчика улавящ това но определено върши работа.Също ако има много пяна при опит за центрофуга мотора се товари и това се отчита също и се прекратява центрофугата.По новите Аристони незнам как са но аз съм със серията завършваща на 9 и те се водят най безшумни откъм мотор.
VLADO66 - майстор
Пералнята добре ли е нивелирана?Освен че трябва да е хоризонтална, не трябва да има никакъв луфт при опит за диагонално клатене-хващаш пералнята отгоре на диагоналните ръбове и със сила натискаш в двата края последователно.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем вибрации с пералня Hotpoint-Ariston AQD970D49" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: