• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
sts - специалист
Колега Salvador
прегледайте какво пише в предварителният договор от ЕРП относно начина на присъединяване на ТП към ВЕЛ.
Има два варианта:
1.Смяна на ЖБ стълб с ЖР и монтаж на разединител.
2.Монтаж на разединител върху ЖБ стълб.
И двата варианта са изпълнени реално от проектиране до реализация.
Salvador - специалист
Благодаря за отговора. Още не съм стигнал тази фаза. Само завление за проучване съм подал и чакам отговор. Това, че са реално изпълними и двата варианта, ми дава някаква надежда...
По трасето на този ВЕЛ има навързани доста предприятия и 2 ФЕЦ-а. Проблемът ми е, че ако трябва да се правят нови планове и проекти с всичките им съгласувания, решения на общински съвети и т.н., всичко ще се обезсмисли откъм нужно време за реализация. Ще отиде на над година, в оптимистичния вариант.
sts - специалист
Времето за реализация на проект с ПУП-ПП от предварителен договор,проектиране и изпълнение е 12 -15 месеца.Ако минава и през горски територии още повече месеци.
Времето за реализация на проект в урбанизирана територия от предварителен договор, проектиране и изпълнение е 7 -10 месеца.
Ако имате въпроси пишете на лични.
Salvador - специалист
Няма горски територии. За там знам, че е изначално загубена битка. Но това 12-15 месеца...трябва много внимателно да се прецени дали си заслужава въобще парите и разправията. С такива срокове май няма много смисъл. Има ПУП-ПРЗ и един парцеларен план за кабела до първия стълб на ВЕЛ. Т.е....нищо няма.
sts - специалист
Колега Salvador,
Най много време "изяжда" одобряването на ПУП-ПП през общинските и областните институции - много излишни и "разтегливи" срокове и забавяния.Ако попаднеш в отпускарското им време губиш минимум 3-4 месеца.Чиновниците не са заитересовани за твоя проблем.С три обекта съм преминал по този път.
Ако има наличие на ПУП-ПП времето се съкращава.
В момента без наличен предварителен договор изразяваме хипотези.В предварителния договор
проучвателя ще предпише начина на действие по изготвянето и реализацията на проекта.
Salvador - специалист
Ок, значи ще чакам отговора им за проучването.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за 20КВ стълб и свързване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: