• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nv952 - майстор
Точно така е :-D
А главния...вече е ясно че няма да е 63А. А колко? Мисля че 50А ще са добре или 40А не са ли малко.
thinkpad - майстор
Добре бе, ти обичаш да си даваш парите или какво? В Бургас имаш магазин ТМТ, който се намира близо до, след Тих Труд, по пътя за Практикер(между Тих Труд и Практикер търси) - На кръстовището на КАТ хващаш наляво, не надясно към КАТ. Един предпазител Шнайдер там е 4,50 или 4,80 - не помня. А в Ташев са с близо 1лв повече. И ги има НАЛИЧНИ, а ти гледам поръчваш от сайт. Сложи и едно 5лв доставка..
nv952 написа:
Точно така е...А главния...вече е ясно че няма да е 63А. А колко? Мисля че 50А ще са добре или 40А не са ли малко.
Главен в жилището слагаш колкото е главният в ГРТ, само че гледай кривата да му е такава, че да изключи първо той, а не този в ГРТ. Нали не искаш да загубиш възможността да точиш по-голям ток? :-D
Последна промяна от thinkpad на вт яну 27, 2015 6:47 pm, променено общо 2 пъти.
FM STEREO - специалист
Виж долу в общото табло колко ампера е твоят предпазител,ако е 50 или 55А,няма смисъл да слагаш главен 63А,защото при претоварване ще ти изключва този в общото табло,ако там е 50А слагаш и ти 50А,ако долу е 55А пак слагаш 50А.
thinkpad - майстор
FM STEREO написа:
...ако там е 50А слагаш и ти 50А,ако долу е 55А пак слагаш 50А.
55А предпазител? Защо не съм виждал такъв? :? След 50А следващото е 63А.
Между другото, моето табло у дома няма гребен. Правих мостчета с какво? С МОСТОВИ кабел. :-D
moimoimoi - майстор
и аз това забелязах че колегата в няколко теми пише за 55 ампера предпазители.
ако може линк към такъв
thinkpad - майстор
moimoimoi написа:
и аз това забелязах че колегата в няколко теми пише за 55 ампера предпазители. ако може линк към такъв
Нито автомат, нито витлов го няма като стандартна стойност 55А.
nv952 - майстор
Тинки
като лоялен клиент ползвам 3 процента отстъпка от всички цени в ташев и доставката ми е безплатна до офиса в магазина им който ми е на 1 км от нас :)
Стиви - специалист
thinkpad написа:
FM STEREO написа:
...ако там е 50А слагаш и ти 50А,ако долу е 55А пак слагаш 50А.
55А предпазител? Защо не съм виждал такъв? :? След 50А следващото е 63А.
Между другото, моето табло у дома няма гребен. Правих мостчета с какво? С МОСТОВИ кабел. :-D
Отново се шегуваш нали, а не се ли сещаш че някой може да се приеме на сериозно за нещо толкова отговорно! Прави си тролските изпълнения за нещо по безотговорно, като кабелите на вратите да речем.
thinkpad - майстор
nv952 написа:
Тинки като лоялен клиент ползвам 3 процента отстъпка от всички цени в ташев и доставката ми е безплатна до офиса в магазина им който ми е на 1 км от нас :)
Абе ти и с 3-те процента на предпазител от 5,40 пак не ги докарваш до цената в ТМТ. 3% от 5.40 са 16.2стотинки. Идва ти предпазителя на 5.24, което е много далече от от 4.50лв. А за к'во ти е да чакаш доставка, като го имаш на една ръка разстояние и то значително по-евтино? Ти си знаеш. Кабел Комерс не знам къде точно има в Бургас, за другаде знам. И там са доста сносни цените на някои неща. Значи ти за цената на 4 предпазителя от Ташев ще купиш 5 предпазителя от ТМТ.
Стиви написа:
Отново се шегуваш нали!
Не, не се шегувам. Правих мостче с парче мостови кабел, тип импровизиран гребен. Сгънах то многократно П образен, без да го прекъсвам. Имах парче дебел мостовак. Беше късно, всичко беше затворено, а на мен ми трябваше ток.
nv952 - майстор
Абе от ташев ми е удобно.Ще потърся ама дето ще дам 3-4лв за бензин до там по добре от ташев.
Видях бушона в таблото на етажа 63А е
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Подмяна на апартаментно табло с 6 авт. прекъсвача." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: