• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
galin56 - специалист
Е че какво толкова сложно има. Дръпни си нулата от някой контакт с висящо кабелче и виж дали ще светне лампата. Ако светне има прекъсната нула. Ако не светне проблема е във фазата. От там ти трябва схема или да знаеш от къде идват и по пътя на кабелите виждаш къде се губи. Странно е човек поддръжка да задава такъв въпрос. Крушката и контакта са най-елементарното нещо на една ел. инсталация.
FM STEREO - специалист
Щом нулата ти свети на фазомера,това показва,че нямаш нула,а фазомера свети защото фазата се връща през крушката или пък фазомера свети по индукция,прекъснат ти е нулевият проводник в кутията,както е казал колегата преди мен сложи едно кабелче от нулата на някой контакт и виж дали ще светне крушката,светне ли,отваряш разклонителната кутия и търсиш прекъсването.
Здравейте. Защо във фасунгата има напрежение при изключен прекъсвач.
От 40 до 100 волта, в отделните стаи.
iliya_i - майстор
съб апр 11, 2020 1:05 pmkkrasi написа:
Здравейте. Защо във фасунгата има напрежение при изключен прекъсвач.
От 40 до 100 волта, в отделните стаи.
Защото си махнал крушките и мериш с волтметър, а това не е за всеки работа.
И какво трябва да е според теб напрежението в проводник, на който и двата края не са свързани никъде?
Прочети малко за явлението електромагнитна индукция.

Според мен, волтметри трябва да се продават само на хора, минали специален курс на обучение, подобно на шофьорските. Защото боравенето с тях не е по-малко опасно от карането на автомобил.
  • 1
  • 2

Тема "фасунга" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: