Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Whitesnake - специалист
valentino76bs написа:
Искам да ти кажа нещо когато правя инсталация вече не слагаме разпределителни кутии а всичко е от контакт в контакт
Чупете си пръстите тогава. :wink: А Viko/Gunsan биват като качество. Дори и на БГ контактите не можеш да превъртиш винтчето. Обаче що иде реч до Макел - боклуци. Иначе ще ми е много интересно като трябва да свържете кръг осветление към съществуващ кръг контакти без да ползвате РК. Малко частен случай е идеята ви.
п.п Искам да ми покажеш как свързваш заземителният проводник от контакт в контакт. :-D
valentino76bs - майстор
Whitesnake написа:
valentino76bs написа:
Искам да ти кажа нещо когато правя инсталация вече не слагаме разпределителни кутии а всичко е от контакт в контакт
Чупете си пръстите тогава. :wink: А Viko/Gunsan биват като качество. Дори и на БГ контактите не можеш да превъртиш винтчето. Обаче що иде реч до Макел - боклуци. Иначе ще ми е много интересно като трябва да свържете кръг осветление към съществуващ кръг контакти без да ползвате РК. Малко частен случай е идеята ви.
п.п Искам да ми покажеш как свързваш заземителният проводник от контакт в контакт. :-D
Да си чупим пръстите ли що за безумие,аааа ето защо "будалите" европейци им са гипсирани пръстите пък тя каква била работата.А другите неща където ги написа няма да ги коментирам!Аз ти говоря за изграждане на нова инсталация къде четеш не мога да разбера.И как да ти покажа как се свързва освен да дойдеш у нас...то за това ако не ти е ясно какво има да си говорим...да си чешем езиците...
Whitesnake - специалист
valentino76bs написа:
Да си чупим пръстите ли що за безумие,аааа ето защо "будалите" европейци им са гипсирани пръстите пък тя каква била работата.А другите неща където ги написа няма да ги коментирам!Аз ти говоря за изграждане на нова инсталация къде четеш не мога да разбера.И как да ти покажа как се свързва освен да дойдеш у нас...то за това ако не ти е ясно какво има да си говорим...да си чешем езиците...
Има 2 начина - лесният и всички останали. Контакт в контакт не ме радва. Едно хлабаво винтче може да остави повече от 1 контакт неработещ. Ако при колонните контакти в панелките те се фиксират за стената и тогава се завиват клемите, то обикновените контакти на конзола ги гъчкаш, докато успееш да ги нагласиш. Не ми харесват и толкова връзки по заземителният проводник.
Иначе може и да си удачен с доста дълбоки конзоли, проводници в тръби и клеми зад контактите. Ама пак си чупиш пръстите. :-D
KingLin - майстор
Аз не съм против разклонителните кутии нито против връзките от контакт в контакт. Само че в 70% от случаите клиента сам си избира марка серия и вид изпълнение. И сега щото той е избрал VIKO пък аз не ги харесвам да му откажа монтажа? Парите не ги бера от дърветата пък и не вярвам някой от тук пишещите да го прави. Аз давам препоръка а клиента решава колко да си бръкне в джЕба. Ако се откажа от дори част от работата нали се сещаш кога ще ме потърсят пак? За това работим палим цигарка и ако псуваме го правим на ум за да не се излагаме. Има едно друго нещо което се казва гаранция на извършеното. Ако сметна че начина по който ме кара да го изпълня е несигурен във времето ще предупредя клиента че за това не поемам гаранция. За останалото винаги заставам зад труда си.

Хидразине все повече се убеждавам че някои от знанията ти са само гугълски. Клемите в горепосочените картинки са идентични. Но за тебе от снимките може да не е станало ясно. Аз съм ги виждал на живо. Последвай собствения си съвет и иди си ги купи да ги разгледаш. И в двете жилото се стяга с болтова връзка между две пластини. Това дали имат чопчета пречещи на жилото да "изплюе" вече са подробности. Дали ти харесва твърдата връзка или не за мене би имало значение само ако дойда да ти правя на тебе инсталация. Дали си правил такава ти си знаеш. Последното място където монтирах подобна такава на нея съм вързал вградена печка микровълнова и спусък към контакт на тераса. Това наистина си беше чупене на пръсти с толкова кабели. Обаче всеки е чупил пръсти и ще продължава да чупи докато работи за хляба си.
п.п Искам да ми покажеш как свързваш заземителният проводник от контакт в контакт. :-D
В последните години всички (може и да има изключения но са малко) контакти имат "вход" и "изход" на трите клеми т.е. на болтовата клема влизат захранващия го кабел и разклонението към следващия контакт така че не виждам проблем. На старите контакти където се ползваше защитно зануляване и нулевия проводник се заголваше повече за да стигне до земната клема няма как да стане но пък и те не са удачни за трипроводна инсталация.

Ето ви да се подсладите ако някой се е почувствал засегнат/огорчен. :partyman:
Прикачен файл:
banananutella.jpg
banananutella.jpg (39.23 KиБ) Видяна 3698 пъти
Приятно доизкарване на следтрифоновския почивен ден :)
hidrazin - майстор
KingLin написа:
...Хидразине все повече се убеждавам че някои от знанията ти са само гугълски. Клемите в горепосочените картинки са идентични. Но за тебе от снимките може да не е станало ясно. Аз съм ги виждал на живо. Последвай собствения си съвет и иди си ги купи да ги разгледаш. И в двете жилото се стяга с болтова връзка между две пластини. Това дали имат чопчета пречещи на жилото да "изплюе" вече са подробности.
Естествено че са идентични. Един и същ боклук са и едно и също производство.
Ти май не разбра? Не съм против твърдите връзки, нито съм против посочената болтова връзка между две пластини.
Ами че това е принципа на огромно количество надеждни електрически връзки. :shock:
Против съм спрямо ТОЧНО ТАЗИ твърда връзка. И това с червеното - също не си разбрал за какво говоря.
Става дума за пластините които държат клемата към пластмасата. Отзад само за завъртени на 90 градуса около оста си.
Ако кабелите от стената са 4 квадрата и другите също са много и дебели, при опит да я натикаш в кутията клемата направо изскача от пластмасата. :lol:
Аааа...да. Добре че ме подсети. Наистина нямат странични зъбчета задържащи кабела. Разчитат само на горната пластина която е дъговидна.
И все пак успяват да "изплюят" от клемата. Абсолютен таш...ак. И на всичкото отгоре не искам да си чупя пръстите.
Защо да го правя за такава калпава и ненадеждна връзка когато може да стане и без чупене на пръсти и много по-надеждно?
Ето за тези пластини говоря:
Прикачен файл:
Tvurda-vruzka-Pic2.jpg
Tvurda-vruzka-Pic2.jpg (42.07 KиБ) Видяна 3689 пъти
А за първото от цитата - нали се сещаш колко ми дреме?
:partyman:
KingLin - майстор
Аз те разбрах за кои пластинки ми говориш и за това ти намерих снимка в нета на контакт с подобна болтова връзка. А сега погледни я пак и ми кажи кое държи клемата в керамичното гнездо. И не е ли предвиден за 4 квадрата? И явно не си разбрал изречението за комара и пожара.
Друго нещо което не ти отърва е че такава твърда връзка макар и визуално еднаква може да бъде със 100 пъти по-добро качество. Пластмаса крачета чопчета винтове болтове гайки... всичко.
galin56 - специалист
Като видях снимката на Нутела се сетих за тази новина от днес:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4600538
hidrazin - майстор
KingLin написа:
...Друго нещо което не ти отърва е че такава твърда връзка макар и визуално еднаква може да бъде със 100 пъти по-добро качество. ...
Ти продължаваш да се самонавиваш в нещо дето е само в твоята глава.
Къде видя че отричам такава болтова връзка с пластини или да съм казал нещо против нея?
И защо трябва да повтарям като папагал едни и същи неща? Ми щото на някой не ще да си ги пусне в главата.
Против съм към точно тази твърда връзка на този производител. И няма как да ме убедиш в противното.
Сега ако искаш да се оправдаеш пред себе си че си сложил на някого този боклук си и не си сгрешил е твой проблем.
Във вторник ще взема от магазина една точно такава твърда връзка от същия производител.
Утре не мога защото няма да сваря магазина - ще работя до 19:00 и после имам и път докато се прибера.
:partyman:
KingLin - майстор
А ти защо реши че точно такава връзка съм монтирал на клиент? Снимката беше избрана за да покажа на moimoimoi че има и друг вид твърди връзки. И изобщо от къде тръгнахме къде стигнахме :lol: Щом признаваш болтовите връзки от този тип мирясвам.
hidrazin - майстор
KingLin написа:
... Щом признаваш болтовите връзки от този тип мирясвам.
Ама човеко аз още от предната страница говоря единствено за точно тази и на точно този производител. :shock:
Ами че то при мен на работата всички връзки за голяма мощност са само болтови. Говоря за мегавати.
Как можа да си помислиш че имам нещо против болтовете? :-D
Все пак ще купя една такава. После на нея ще закача един LED прожектор за двора. Поне ще ми закрие кутията. :lol:
Така че няма да я хвърлям ама няма да я слагам и на печка или бойлер.
:partyman:

Тема "Свързване на фурна и плот за вграждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: