• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Схема на захранването няма да немариш.
:partyman:
mgbagera - специалист
mironcho написа:

Имах подобен проблем с един 17" монитор LG, не помогна нищо от това, което направих - миене, почистване на конектори, презапояване с надежда да е от студена спойка, смяна на кондензатори (5-6 броя, не помня точно)... Смених го. Още си чака реда някой ден да го мъча пак, а най-вероятно ще потегли към рециклиране.e


Предполагам монитора е с лампи за подсветка?
Може ако една от тях е дефектирала да спъва останалите.

Предлагам ти да извадиш лампите и на тяхно място да сложиш лед лента.
Лед лентата не може да вземе захранване от буксата на лампите! Намери им от някъде подобаващо захранване (кеф ти директно от платката кеф ти от външно място).

Миналата седмица така оправих 19" LG монитор.
Здравейте. На моят телевизор който купих на скоро втора ръка се появи проблем който приложих на снимката. Това проблем с подсветката ли е? Има ли оправия и колко би струвал ремонт на нещо подобно? Телевизора е 46 инча Самсунг UE46F8080STXZG
Изображение
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?i ... 71831j.jpg
plamen6703 - майстор
Имаш проблем с главната част на телевизора, варианта е бракуване! :partyman:
mgbagera - специалист
Ако е от Main Board то той се намира за около стотина лева втора ръка. Занеси го в някой сервиз за диагностика да ти кажат със сигурност какво му е. Може и да не ти искат пари за диагностиката. След това и сам можеш да си закупиш втора употреба част и да си я подмениш.
plamen6703 - майстор
Ами да, то нали диагностика е едно "нищо" и сервизите са отворили широко врати да бършат сополи, на който и когато дойде за нещо, та диагностика е нещо "безплатно", даже може и да го почерпят, че ги е потърсил :cool:
Това, че някой е чул за Main Board и вече може да дава акъл за ремонти :lol: :partyman:
mgbagera - специалист
Е защо с рогата напред? Моя Samsung го занесох в сервиз и казаха че е заминал меин борда. Близо два месеца стоя там и не могат да намерят друг. Прибрах си го и в продължение на година следя обявите за такъв телевизор на части. Накрая изкочи една обява и си поръчах борда за 90лв. С помощта на една отвертка и 10мин работа го смених и работи без проблем втора година.

Два пъти съм ходил в различни сервизи и двата пъти не ми искаха пари за диагностика. На първия техник си спомням че му оставих някакви пари в знак на благодарност.
На втория обаче ме мотаеха доста време с обещания че утре ще го погледнат, след ден два ще го погледнат, до края на седмицата ще го погледнат.
plamen6703 - майстор
Не е с рогата, просто не знаеш какво е диагностика, как се прави и колко време отнема. Това да погледнеш телевизора и да кажеш на някой, че дефекта е в "меин борда" е нищо. Може да е там, може и да не е там, нищо не ти е взел за казаното, нищо не е свършил по телевизора. :partyman:
DMN - майстор
plamen6703 написа:
Ами да, то нали диагностика е едно "нищо"
plamen6703 написа:
просто не знаеш какво е диагностика, как се прави и колко време отнема
Да, много интересно тогава, щом толкова време отнема, ти как успя за нула време по снимка да определиш проблема:
plamen6703 написа:
Имаш проблем с главната част на телевизора
Взе да ми мяза цялата работа, като на ония гадатели/лечители, дето лекуват/бракуват по снимка или от телевизора :lol: .
Сега ако може да обясниш на простолюдието, коя е главната част на телевизора и без коя по-малко главна част той ще работи нормално?
  • 1
  • 2

Тема "лед подсветка на телевизор самсунг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: